Rzadkie włosy – jak dobrać fryzurę męską?

Wielu mężczyzn dotyka problem nadmiernego wypadania włosów. Nawet u bardzo młodych panów mogą pojawiać się zakola i pierwsza łysina. Wśród przyczyn tego zjawiska wymienia się przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i zaburzenia hormonalne. Walka z tym zjawiskiem powinna obejmować nie tylko konsultację ze specjalistą i odpowiednią pielęgnację, ale także zastosowanie kilku prostych trików w stylizacji włosów. Fryzura może być bowiem dopasowana tak, aby stwarzać wrażenie, że pasm jest znacznie więcej niż w rzeczywistości. Dzięki temu uda się zamaskować przerzedzenia, a tym samym dodać sobie pewności siebie. Jakie męskie fryzury spełniają zatem te wymagania?

Modne fryzury męskie: styl Ivy League

Fryzury męskie krótkie są wprost stworzone dla panów o rzadkich i cienkich włosach. Dlaczego? Przy dłuższych pasmach bardziej w oczy rzuca się fakt, że jest ich naprawdę niewiele. Długie fryzury w takich warunkach powodują, że czupryna nie daje pożądanego efektu. Fryzury męskie długie wymagają też o wiele więcej uwagi i pielęgnacji niż te krótkie.

Fryzury krótkie – przystrzyżone czy nawet miejscowo wygolone włosy, to dobry wybór dla panów o cienkich i rzadkich włosach, ponieważ w takim przypadku trudno zauważyć, jaką mają one strukturę i ile właściwie ich jest. Takie rozwiązanie wymaga krótkiej wizyty w łazience, aby wyglądać doskonale.

Wielu piłkarzy wybiera cięcie typu Ivy League. To elegancka, krótka fryzura, w której włosy po bokach są bardzo krótkie, dzięki czemu dłuższe włosy znajdujące się na górze, na czubku głowy wyróżniają się jeszcze bardziej. W tym przypadku panowie nie potrzebują bujnej czupryny, aby osiągnąć pożądany efekt. 

Modne fryzury męskie: French Crop

Męska fryzura typu French Crop charakteryzuje się wygolonymi bokami i dłuższą górą z krótką grzywką. Niemal pozbawione włosów boki nie sprawiają żadnych kłopotów panom, zaś dłuższa górna daje szerokie możliwości stylizacyjne. Przy takim obcięciu łatwo można na przykład zaczesać włosy do góry, a fryzura dalej będzie wyglądała efektownie.

Cięcie French Crop świetnie sprawdzi się u panów, którzy mają jednocześnie wysokie czoło i zakola. Dzięki grzywce można je bowiem skutecznie ukryć. 

Męskie fryzury dla rzadkich włosów: fryzura z grzywką na bok 

Fryzura z grzywką na bok może być wybierana zarówno przez panów z gęstymi, jak i rzadkimi włosami. Także wtedy, gdy panowie mają rzadkie lub cienkie włosy. W szczególności spodoba się osobom z zakolami i wysokim czołem. W tym przypadku luźno opadające włosy zasłaniają prześwity i inne "problematyczne" miejsca. Co istotne - do układania takiej fryzury potrzebne są produkty stylizacyjne, dzięki którym pasma pozostaną na właściwym miejscu przez cały dzień. 

Grzywka nie musi też opadać na czoło, ale można ją zaczesać do góry. To dobry wybór dla wszystkich panów, którzy nie mają wysokiego czoła, czy zakoli lub po prostu nie chcą ich maskować. Zaczesanie włosów do góry to także świetny trik do zakrycia łysych miejsc znajdujących się z tyłu głowy. Aby osiągnąć planowany efekt, trzeba zapuścić włosy z przodu na taką długość, aby po odgarnięciu ich do tyłu - maskowały rzadsze fragmenty fryzury. Do pielęgnacji grzywki warto używać kosmetyków, które zwiększają objętość i nie obciążają włosów.

Męskie fryzury dla cienkich włosów: krótkie boki i góra w nieładzie 

Włosy zaczesane do góry to fryzura odpowiednia dla pozbawionych sprężystości włosów. Lekko nieuporządkowany styl dodaje im pożądanej objętości. Aby je wymodelować, najlepiej użyć cienkiej szczotki i palców. Kontrolowany nieład stworzy wrażenie, że pasm jest więcej niż w rzeczywistości. W takim przypadku boki włosów mogą, ale nie muszą być wygolone.

Cięcie z krótszymi bokami stwarza szerokie możliwości stylizacyjne, na przykład zaczesywanie do góry lub na bok. Kluczem do sukcesu przy układaniu takiej fryzury męskiej jest zastosowanie odpowiedniego wosku lub żelu. Formę możemy swobodnie dopasowywać do okazji. 

Męskie fryzury krótkie: artystyczny nieład

Krótkie, potargane włosy to modna męska fryzura dla panów, u których włosy są cienkie i rzadkie, a poza tym zaczynają się przerzedzać nad czołem, przez co powstają wyraźnie widoczne zakola. Artystyczny nieład na wczesnym etapie przerzedzania się włosów jest fryzurą efektowną, mało wymagającą, którą można uzyskać bardzo szybko. Postrzępione końcówki zaczesane na bok lub ku górze są zadziorne i można je ułożyć zarówno przy krótszych, jak i średniej długości włosach. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest potarganie pasm palcami, przy wykorzystaniu niewielkiej ilości żelu lub pianki do modelowania. Efekt powinien stwarzać naturalne i niewymuszone wrażenie.

Cienkie i rzadkie włosy nie powinny nikogo powstrzymywać przed modnym stylizowaniem fryzury. Najważniejsze jest ułożenie i przycięcie pasm indywidualnie dopasowane do stopnia przerzedzenia i kondycji włosów. Tracenie włosów nie jest więc powodem do ulegania frustracji. Aby poczuć się pewniej, wystarczy włożyć odrobinę więcej wysiłku w dobór kosmetyków i codzienne układanie swoich włosów.