Wybierając się do Pragi z pewnością warto zahaczyć o najpopularniejsze zabytki tego miasta (Most Karola, Złota Uliczka, Hradczany i cała reszta atrakcji, którą można znaleźć w dowolnym przewodniku turystycznym), ale stolica Czech kusi również innymi atrakcjami. Warto pamiętać o tym, aby po zameldowaniu się na miejscu (najlepszą bazą wypadową będzie jeden z hoteli lub hosteli na Starym Mieście lub w dzielnicy Mala Strana) zaopatrzyć się w kartę, która upoważnia do korzystania z transportu publicznego przez 72 godziny. To najlepszy sposób na poruszanie się po tym mieście. A skoro już jesteśmy na miejscu, to warto rozejrzeć się za jakimiś ciekawymi miejscami. Najlepiej takimi, które w menu mają piwo!

Męski wypad do Pragi. Gdzie na piwo?

Planując męski wypad do Pragi nie sposób zapomnieć o czeskim piwie. Ten napój alkoholowy to jedno z pierwszych skojarzeń z Czechami i trudno się temu dziwić. W opublikowanym jakiś czas temu „Global Beer Lovers’ City Index”, w którym sklasyfikowane zostały te miasta, które są najbardziej przyjazne miłośnikom piwa Praga zajęła drugie miejsce na świecie. Praktycznie na każdym kroku można tu znaleźć pub, knajpę, klub lub restaurację serwującą piwo, przy czym należy pamiętać, że to typowo czeskie nie oferuje wybitnych doznać smakowych – Czesi preferują przede wszystkim jasne, nieszczególnie mocno nachmielone lagery o stosunkowo niskiej zawartości alkoholu. Najbardziej znanymi piwnymi miejscówkami w Pradze są między innymi Klasztor na Břevnovie (najstarszy męski klasztor w Czechach, w którym piwo warzy się od kilkuset lat), pub U vystrelenyho oka (nazwany tak na cześć Jana Żiżki – czeskiego bohatera narodowego, który stracił oko w stoczonej nieopodal bitwie) oraz pub Zlý časy, oferujący kilkadziesiąt rodzajów piwa. Warto jednak poszukać czegoś na własną rękę, bo wybór jest naprawdę ogromny.

Zajrzyj na jedną z najfajniejszych ulic na świecie

Trudno jest jednoznacznie wskazać, które z ulic na świecie są najfajniejsze (bo i jak ową „fajność” określić?), co nie znaczy, że nikt nigdy nie podjął się tego zadania. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzało zestawienie takich właśnie ulic, a za jego powstanie odpowiadają redaktorzy serwisu „Time Out!”, którzy postanowili stworzyć ranking najbardziej rozrywkowych ulic na świecie. Na wysokim, jedenastym miejscu znalazła się jedna z praskich ulic, a konkretnie Křižíkova. Redaktorzy „Time Out” pochwalili praską ulicę za obecność licznych i klimatycznych barów oraz knajpek oraz bliskość Wiaduktu Negrelliego – jednej z ciekawszych budowli w Pradze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Oto „najfajniejsze” ulice na świecie. Zobacz, gdzie warto się wybrać w poszukiwaniu dobrej zabawy!

Zabawowy klimat panuje też w jednym z najbardziej kultowych miejsc w Pradze, czyli Cross Clubie. To miejsce, które trudno zdefiniować – w środku znajdują się niesamowite, industrialno-steampunkowo-futurystyczne dekoracje, a z głośników gra szeroko pojęta muzyka elektroniczna, od house’u po dubstep.

Trochę kultury w Pradze

Stolica Czech kusi atrakcjami nocnego życia, ale kto powiedział, że męski wypad musi oznaczać nieustającą imprezę? Jeśli już jest się w mieście o tak bogatym dorobku kulturalnym i historycznym jak Praga, to warto odwiedzić nieco mniej hałaśliwe i wyczerpujące fizycznie miejsca – chociażby po to, aby złapać nieco oddechu i nabrać sił. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest klasztorna Biblioteka na Strahovie – jedna z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych na świecie. Podzielona jest na trzy części: Salę Teologiczną, Salę Filozoficzną i łączący je Gabinet Osobliwości, a w środku można zobaczyć okazałe, drewniane regały, sięgające ozdobionego freskami sufitu. Piękna sprawa, a dodatkową zaletą tego miejsca jest sąsiedztwo kolejnego klasztornego browaru. Innym miejscem, które warto mieć na swojej liście jest Království Železnic, czyli praskie muzeum kolejnictwa. Duże, pełne najdrobniejszych detali makiety, po których poruszają się miniaturowych rozmiarów pociągi to świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych facetów. No i można wsiąść do prawdziwego pociągu, aby choć na chwilę zrealizować dziecięce marzenie o zostaniu maszynistą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co warto zobaczyć w Rydze? 5 atrakcji nie tylko na wieczór kawalerski