Kaszkiet to czapka męska z daszkiem z przodu i okrągłym denkiem. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa casquette. Od czasu gdy kaszkiety zostały wprowadzone do użytku w wojsku w XVIII wieku, cieszyły się dużą popularnością także wśród cywilów. Nic dziwnego. To jeden z tych elementów, który sprawdza się świetnie zarówno w casualowych stylizacjach, jak i tych bardziej formalnych. Jak się można domyślać, kaszkiety są dość zróżnicowane pod względem kształtu, jak i kolorów.

Przeważnie wykonuje się je z wełny lub skóry. Znajdziemy też takie, które posiadają trochę poliestru. Generalnie powinniśmy wybierać wełniane kaszkiety, które najlepiej sprawdzają się w zimniejszych porach roku. W lecie warto ubierać lżejsze, wykonane z lnu wersje.

To co zapewne najbardziej przykuwa to ich kolor i wzór. W przypadku tego pierwszego mamy prawdziwy wachlarz – czerń, beż, granat, szarość czy brąz. Bardzo popularnym kaszkietem jest ten o wzorze w kratę. Ma on wyjątkowo uroczy retro charakter i sprawia, że osoba nosząca go na swojej głowie w ciekawy sposób nawiązuje do chociażby brytyjskiego stylu z pierwszej połowy XX wieku.

Kaszkiet – jak nosić?

W przypadku kaszkietu wiele zestawień jest dozwolonych. Możemy go założyć do płaszcza czy swobodniejszych kurtek. W przypadku butów najlepiej sprawdzą się chelsea boots, ale też można podnieść formalność całej stylizacji za sprawą butów typu derby czy nawet oxfordów. W jesienną porę nie możemy oczywiście zapominać także o szalu. Tutaj jest dowolność – można łączyć z podobnym odcieniem kaszkietu, albo wybrać jakiś w ramach kontrastu. Dla inspiracji warto też spojrzeć jak zestawia kaszkiet z resztą ubrań David Beckham.