Bartek znany jest także ze swojej obecności w social mediach. Jego konto na Instagramie obserwuje 15 tys. followersów, a filmiki z jego treningów cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników treningu funkcjonalnego.

Bartek jest także właścicielem boxu crossfitowego R99, o którym ostatnio zrobiło się głośno w kontekście niesamowitego wyzwania Lipki. „Fight42morrow” to wyzwanie, które Bartek rzucił samemu sobie. W okresie największej pandemii postanowił przebiec pełen maraton na automatycznej bieżni w swoim klubie. By jeszcze utrudnić sobie zadanie, zatrzymywał się co 1000 metrów i podnosił w martwym ciągu sztangę o ciężarze 200 kg!

Dla tak zapracowanego sportowca dobrze zapakowana torba to podstawa codzienności. Spotkaliśmy się z Bartkiem i wypytaliśmy go, co zawsze ma przy sobie. Poza gadżetami treningowymi, takimi jak buty, spodenki czy koszulka, w torbie Bartka znajdował się także lekki w konsystencji żel do twarzy BIOTHERM HOMME Aquapower, który pozwala mu zachować gładką i dobrze nawilżoną skórę nawet w trakcie obciążającego okresu treningowego. Poza tym znaleźliśmy w niej także proteinowe batoniki Mixitki, które uwielbia podjadać między treningami. Batoniki zawierają aż 15 gr białka w każdym opakowaniu. Proteinowy wkład zawiera wysokiej jakości koncentrat serwatki opracowanej metodą CFM oraz micelarną kazeinę, która pomału uwalnia proteiny i nasyci na dłuższy czas. Na koniec Bartek pokazał nam słuchawki marki BOSE, które dostarczają mu rozrywki w czasie długich sesji treningowych.

Poza tym Bartek podkreślił, że bardzo ważna jest dla niego regeneracja. To ona pozwala mu od wielu lat startować w zawodach i rywalizować na najwyższym poziomie. W tej kwestii lubi polegać na profesjonalistach z Kliniki Biały Kamień, którzy jako jedyni w Warszawie mają w swojej ofercie zabiegi przy pomocy urządzenia ImperiumMed 400 wspierają jego ciało w jak najszybszym powrocie do pełnej formy. Wyposażone w kilkanaście głowic i trzy technologie, działa nie tylko na poziomie skóry, ale również mięśni, a nawet kości. IMPERIUM MED 400 zostało docenione przez wiele klubów sportowych. Jest jednym z podstawowych urządzeń regeneracyjnych m.in. w klubie piłkarskim Everton FC czy włoskiej zawodowej grupie kolarskiej Bardiani-CSF.

Co jeszcze Bartek Lipka nosi w swojej torbie sportowej? Zobacz w naszym WIDEO poniżej: 

CZYTAJ: Robert Karaś dla ELLE MAN: Baliśmy się, że pandemia uniemożliwi nam trening. Szybko pojawił się pomysł, żeby razem zamieszkać

ZOBACZ TEŻ: Roger Federer wypadł z gry na dłuższy czas. Co ze zdrowiem mistrza?

ELLE MAN POLECA: Michael Schumacher ma przejść ryzykowną operację. Jaki jest stan zdrowia byłego kierowcy F1?