Kurtka jeansowa jest świetną opcją z racji swojej wszechstronności. Szczególnie dobrze sprawdza się w zimniejszych porach roku, gdy mamy na sobie kilka warstw odzieży. Jednak przy zakupie kurtki jeanasowej musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – musi ona być w miarę dobrze dopasowana do naszej sylwetki. Wyżsi panowie powinni wybierać kurtki krótsze, zaś niżsi te sięgające przynajmniej do bioder, dzięki czemu nie zaburzą proporcji swojego ciała. A oto kilka pomysłów na łączenie kurtki z innymi ciuchami.

Jak nosić kurtkę jeansową? Chinosy

Z racji, że masz już na sobie kurtkę jeansową, to ryzykownym posunięciem jest zestawienie jej ze spodniami o tym samym kolorze i materiale. Choć w modzie męskiej ten ruch znowu jest uznawany za dopuszczalny, to nie każdy może się wybronić w takiej stylizacji. Stąd najlepiej postawić na opcję, która zawsze się sprawdzi – chinosy. Można zarówno sięgnąć po te z zakładkami lub proste. Klasycznym połączeniem jest ciemniejsza kurtka dżinsowa z chinosami w kolorze khaki, ale świetnie się też sprawdza opcja czarna góra i granatowy dół. Można też uderzyć w klasyczne kontrasty, czyli czarne chinosy i jasna kurtka denimowa.

Jak nosić kurtkę jeansową? Czarny jeans

Powyżej wspominamy, że zestaw dżinsowy jest ryzykownym połączeniem. Ale podwójny jeans może być podwójnie dobry, gdy niebieską górę zderzymy z czarnymi spodniami. To wygląd, który zahacza już o klimaty gwiazd rocka – ma w sobie pewną zadziorność. Czarny kolor świetnie tonuje tutaj ostentacyjność tego zestawu. Jako warstwę poprzedzającą kurtkę możecie dorzucić koszulę w kratę lub sweter w serek.

Jak nosić kurtkę jeansową? Bluza z kapturem

To połączenie często można spotkać u blogerów zajmujących się modą męską, którzy chcą wyglądać bardziej miejsko. Nic dziwnego. Bluza z kapturem to naturalny partner kurtki jeansowej. Oba elementy w swoich najbardziej podstawowych formach są raczej stonowane w charakterze i sprawiają ciekawe wrażenie, jakbyśmy mieli na sobie tak naprawdę jedną rzecz, a nie dwa oddzielne ubrania. Generalnie warto nie przesadzać. Trzymaj się neutralnych kolorów, unikaj krzykliwych nadruków i logo. Granatowe lub szare hoodie powinno być w sam raz. To ten rodzaj street fashion, który jest łatwy do uzyskania i cholernie uniwersalny.

Jak nosić kurtkę jeansową? Golf

To kolejne połączenie, które zapewni nam ciepło w chłodne dni, ale przy okazji będzie wyglądać całkiem elegancko. Trzeba jedynie pamiętać o pewnych rzeczach. Jeśli golf jest zbyt delikatny i skromny, może dojść do dysonansu z szorstkim, twardym dżinsem. Nie można też pójść w drugą skrajność, czyli ubrać zbyt gruby sweter, bo to z kolei może przytłoczyć kurtkę. Mówiąc najogólniej, warstwy powinny być grubsze, im bardziej oddalają się od twojego ciała. Tym samym golf powinien być gdzieś pomiędzy w swojej grubości. Tutaj potrzebne będzie nam przymierzanie i wykluczanie opcji, które do siebie nie pasują. Ale jak trafisz, to stylizacja jest zabójcza.

Jak nosić kurtkę jeansową? Joggery

Joggery to nic innego jak nowoczesna wersja spodni dresowych. Nie dość, że wyglądają dobrze, to jeszcze zapewniają duży komfort. Kurtka jeansowa bardzo dobrze wypada z joggerami, bowiem zapewnia im pewną strukturę, równoważąc ich miękkość. Kolor spodni nie ma większego znaczenia – możecie dobierać zarówno jasne, jak i ciemne barwy. To już kwestia preferencji. Lepiej jest, gdy kurtka jeansowa nie posiada nadruków czy jakichś dodatków. Należy stawiać na prostotę, dzięki czemu uzyskamy odpowiedni pomost między sportowym stylem a ulicznym. Nie zapominajmy jedynie o swetrach typu V-neck. Również bez grafiki.