2. sezon serialu „Wielkie kłamstewka”

„Wielkie kłamstewka” początkowo miały być miniserialem. Jednak popularność produkcji zaskoczyła HBO na tyle, że szybko postanowiono nakręcić kolejny sezon. Głównymi bohaterkami 1. sezonu serialu opartego na powieści Liane Moriarty były trzy matki, których dzieci zaczynały naukę w szkole. Gdy syn jednej z nich został oskarżony o agresję w stosunku do córki pewnej wpływowej w środowisku kobiety, w nadmorskim miasteczku Monterey wybuchł poważny konflikt. Co więcej, już na samym początku serialu dowiedzieliśmy się, że doszło do zbrodni.

W drugim sezonie bohaterki będą musiały się zmierzyć z kolejnymi problemami, które są następstwami wydarzeń z tragicznego finału poprzedniej odsłony. Twórcy serialu oświadczyli, że w kontynuacji skupią się na złośliwości kłamstw, trwałości przyjaźni, kruchości małżeństwa i, rzecz jasna, okrucieństwie rodzicielskich decyzji. W „Wielkich kłamstewkach” ponownie zobaczymy Nicole Kidman, Laurę Dern, Reese Witherspoon, Shailene Woodley i Zoe Kravitz. Jednak najważniejszą informacją jest to, że do produkcji dołączyła Meryl Streep - trzykrotna zdobywczyni Oscara i kobieta uważana za jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) aktorkę w historii amerykańskiego kina. 

Meryl Streep w serialu „Wielkie kłamstewka”

Meryl Streep była tak zdeterminowana, aby zagrać w 2. sezonie serialu, że podpisała kontrakt bez spojrzenia na scenariusz. Nicole Kidman i Reese Witherspoon nie kryły swojego szoku. - To tylko pokazało, jak bardzo chciała nas wesprzeć – powiedziała Kidman. Streep wciela się w „Wielkich kłamstewkach” w teściową postaci, którą gra Kidman, co zapowiada wielkie emocje gdy weźmiemy pod uwagę, co wydarzyło się wcześniej.

Dla laureatki Oscara „Wielkie kłamstewka” będą wielkim powrotem do telewizji, bowiem aktorka nie za często pojawia się na małym ekranie. W ostatnich kilkunastu latach mogliśmy ją zobaczyć w wysoko ocenianym miniserialu „Anioły w Ameryce”, w produkcji historycznej „Freedom: A History of US” (oba z 2003 roku) oraz „Web Therapy” (2010-12). Dwie ostatnie produkcje to jednak rzeczy mniej znane, więc cieszy fakt, że Streep w końcu zagrała w czymś, na co czekają miliony widzów na całym świecie.

2. sezon „Wielkich kłamstewek” swoją premierę będzie miał 10 czerwca 2019 roku na HBO. Już dziś możecie za to zobaczyć teaser serialu. Ten prezentujemy poniżej: