Niewielu szczęśliwców jest w posiadaniu kultowego Mercedesa 300 SL. Ceny pojazdów, które z taśmy produkcyjnej zjechały w połowie lat 50. XX wieku, są zaporowe. Nie zmienia to oczywiście faktu, że można być entuzjastą popularnego „Gullwinga”. Właśnie do takich osób swoją najnowszą propozycję skierował szwajcarski producent, firma IWC, która przygotowała inspirowany Mercedesem zegarek o złożonej nazwie: IWC Hot Wheels Racing Works Edition Pilot's Watch Chronograph.

Skąd tam nazwa Hot Wheels, słynnego producenta zabawek? Do zegarka dołączona jest bowiem replika Mercedesa w skali 1:64. To zabawka o tyle wyjątkowa, że jest – mimo niewielkich rozmiarów – jednym z najbardziej szczegółowych modeli Hot Wheels, jakie kiedykolwiek stworzono. Wiernie odtworzone detale obejmują kubełkowe fotele, klatkę bezpieczeństwa, przezroczyste reflektory z gwiazdą M-B, wyścigowa grafika i oczywiście podnoszone drzwi.

IWC w hołdzie „Gullwingowi” – specyfikacja zegarka

IWC Hot Wheels Racing Works Edition Pilot's Watch Chronograph stworzony został na modelu zegarka pochodzącego z obecnej linii, ale wprowadzono na nim szereg modyfikacji. Czarno-szara tarcza jest ozdobiona wzorem flagi wyścigowej w szachownicę, a na boku obudowy wygrawerowano logo z płomieniami Hot Wheels. Tekstylny pasek NATO ma schemat kolorów IWC Racing Mercedes-Benz 300 SL.

W zależności od kąta padania światła, laserowo grawerowane kwadraty na tarczy zmieniają się między jaśniejszym i ciemniejszym odcieniem, nadając tarczy wizualną głębię i teksturowany wygląd. 43-milimetrowa tytanowa obudowa została poddana obróbce, która obejmowała najpierw polerowanie, a następnie piaskowanie, co dało ciemnoszary matowy odcień.

Box zawierający zegarek IWC wraz z samochodem Hot Wheels dostępny jest limitowanej edycji, która obejmuje 50 zestawów. Jedna sztuka trafiła na licytację, która potrwa do 22 października. Wylicytowana kwota trafi na konto fundacji Two Bit Circus. Pozostałe 49 zestawów wejdzie do sprzedaży ogólnej w cenie 10 tysięcy dolarów od sztuki.

IWC o Mercedes – doskonałe połączenie

W 2018 roku firma IWC założyła własny zespół wyścigowy, który od tego czasu rywalizował w różnych wyścigach klasycznych samochodów. Jej związek z Mercedesem na przestrzeni lat obejmował chociażby limitowane zegarki – ostatnim jest Big Pilot Mercedes AMG wydany na początku tego roku. W 2013 roku IWC została oficjalnym partnerem inżynieryjnym Mercedes-AMG.