McLaren Vission Collection: okulary oparte na najwyższej technologii

Producent w swoim DNA ma zakodowaną niesamowitą precyzję. Niezależnie od tego, czy budowany jest samochód przeznaczony na ulice, czy bolid Formuły 1, inżynierowie zawsze korzystają z najlepszych dostępnych materiałów. Tak też będzie z okularami. 

W katalogu znajdziemy kilka pozycji. „Podstawowe” okulary, w wersji z ramką wokół szkieł i bez, „premium”, których oprawki są tytanowe, lub jeśli ktoś chce mieć idealnie dopasowane okulary, może też je specjalnie zamówić. Aby to zrobić, wpierw twarz klienta musi zostać przeskanowana w technologii 3D, by dopiero potem oprawki zostały maszynowo wycięte. Wow!

McLaren Vission Collection: premium to za mało

No właśnie. Do tego wszystkiego szkła, a te przecież nie mogą być byle jakie. Dostarczy je Leica. Kolekcja Vision McLarena jest pierwszą, w której zastosowano soczewki Eyecare. Ponadto zostały pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi i różnymi odcieniami po to, by okulary jak najlepiej sprawdzały się w każdych warunkach: podczas jazdy samochodem, jazdy na nartach, żeglowaniu czy podczas grania w golfa.

- Użycie technologii 3D, tytanowe ramki i szkła firmy Leica dowodzą, że kolekcja McLaren Vision uosabia innowacje i najnowocześniejszą technologię, które są bliskie DNA naszej marki - powiedział Mike Flewitt, dyrektor wykonawczy McLarena.

Pewnie zastanawiacie się ile będą kosztować te wyjątkowe okulary. Cóż, dużo. Ceny podstawowych oprawek zaczynają się od 323 dolarów. Te wykonywane na zamówienie będą kosztować … około 2 tys. dolarów! Drogo, ale jakość kosztuje. McLaren udowadnia, że jest niezwykłą marką.