Supersamochód z klocków Lego

467 854 - tyle wynosi liczba klocków użytych do zbudowania repliki. Liczby w tym przypadku robią wrażenie. Na projektowanie poświęcono 2210 godzin. Budowa z kolei zajęła 2725 godzin. Nad procesem składania pracowały łącznie 42 osoby. Wow!

Replika z klocków Lego budzi podziw. Z daleka samochody wyglądają niemal identycznie. Co prawda „Lego Senną” nie będzie można jeździć, co nie zmienia faktu, że całość prezentuje się naprawdę interesująco. Uwagę przykuwają - oprócz wyżej wspomnianych liczb - detale. Tu brawa należą się Mclarenowi, który dostarczył do projektu oryginalny fotel z włókna węglowego, pedały, kierownicę i opony Pirelli, które montowane są w oryginalnej wersji Senny.

Gdzie można zobaczyć Mclarena Sennę z klocków Lego?

Jak już wspominaliśmy wyżej, Senną z klocków Lego niestety nie będzie można jeździć. Mimo wszystko replika wyruszy w podróż i pojawi się na wielu wydarzeniach. Na przykład na festiwalu prędkości w Goodwood, który w zeszłym roku podbił właśnie oryginalny Mclaren Senna!

Zobaczcie sami co jeszcze ciekawego warto wiedzieć o replice Senny z klocków Lego. O samochodzie opowie Wam siostrzeniec legendarnego Ayrtona Senny, na cześć którego nazwano oryginalny supersamochód Mclarena.