Lista dziesięciu najlepiej zarabiających sportowców na świecie została przygotowana przez dziennikarzy magazynu „Forbes”. Podczas tworzenia rankingu wzięto pod uwagę nie tylko dochody uzyskane na boisku (korcie, w ringu etc.), ale również wpływy z aktywności pozasportowych, czyli przede wszystkim kontraktów reklamowych.

W przypadku Conora McGregora właśnie dochody z drugiej z wymienionych kategorii zadecydowały o zajęciu pierwszej lokaty w zestawieniu. Irlandczyk w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy stoczył tylko jeden pojedynek – była to przegrana walka z Dustinem Poirierem, dzięki której wzbogacił się o 22 miliony dolarów. Sporo, ale kwota ta blednie w porównaniu z zarobkami z innych źródeł. Na kontraktach reklamowych, własnej marce whisky i innych aktywnościach McGregor zarobił 158 milionów dolarów, a więc łącznie wzbogacił się o 180 milionów.

Drugie miejsce w rankingu należy do Lionela Messiego, który w przeciwieństwie do McGregora zarabiał przede wszystkim na sporcie. Dzięki kontraktowi z FC Barceloną na konto Messiego trafiło 97 milionów dolarów. Dodatkowe 33 miliony zarobił między innymi dzięki umowie sponsorskiej z Adidasem, a także współpracy z siostrą Tommy’ego Hilfigera Ginny, która zaprojektowała sygnowaną jego nazwiskiem linię ubrań. Jego największy rywal w walce o tytuł najlepszego piłkarza obecnych czasów, czyli Cristiano Ronaldo, znalazł na trzecim miejscu. Portugalczyk zarobił 120 milionów dolarów, z czego 70 dzięki kontraktowi z Juventusem, a pozostałe 50 z działalności pozaboiskowej.

Tak prezentuje się czołowa dziesiątka najlepiej zarabiających sportowców ostatnich 12 miesięcy:

  1. Conor McGregor (MMA) – 180 milionów dolarów
  2. Lionel Messi (piłka nożna) – 130 milionów
  3. Cristiano Ronaldo (piłka nożna) – 120 milionów
  4. Dak Prescott (futbol amerykański) – 107,5 miliona
  5. LeBron James (koszykówka) – 96,5 miliona
  6. Neymar (piłka nożna) – 95 milionów
  7. Roger Federer (tenis) – 90 milionów
  8. Lewis Hamilton (Formuła 1) – 82 miliony
  9. Tom Brady (futbol amerykański) – 76 milionów
  10. Kevin Durant – 75 milionów