O blisko rok została opóźniona premiera filmu „Matrix 4”. Nowa odsłona słynnej serii science fiction miała trafić do kin 21 maja 2021 roku, ale wstrzymanie zdjęć z powodu covid-19 sprawiło, że premierę przesunięto na 1 kwietnia 2022 roku. Nie jest to szczególnie pocieszająca wiadomość, bo jesteśmy szczególnie zaciekawieni tą produkcją.

Jak doskonale wiadomo, do swoich ról wracają Keanu Reeves oraz Carrie-Anne Moss, czyli odpowiednio Neo oraz Trinity w oryginalnej trylogii. Jada Pinkett Smith zagra pilotkę ruchu oporu o imieniu Niobe. Ta postać pojawiła się już w drugiej i trzeciej części serii: „Matrix Reaktywacja” i „Matrix Rewolucje”. Oprócz tych aktorów zobaczymy w filmie także m.in. Neila Patricka Harrisa, Toby’ego Onwumere, Jonathana Groffa, Jessikę Henwick, Andrew Caldwella, Yahya Abdul-Matee oraz Priyankę Choprę.

Film zostanie wyreżyserowany przez Lanę Wachowski, która napisała scenariusz wspólnie z Alexandrem Hemonem i Davidem Mitchellem.

„Wiele pomysłów, które wraz z Lilly [siostra Lany - przyp. red.] odkryłyśmy 20 lat temu na temat rzeczywistości, są teraz jeszcze bardziej aktualne. Bardzo się cieszę, że te postacie wróciły do ​​mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi” – powiedziała Lana.

Keanu Reeves w ostatnim wywiadzie dla „Empire” powiedział, że Lana napisała piękny scenariusz i wspaniałą historię. „To jedyny powód, dla którego się zgodziłem. Ponowna współpracą z Lana jest niesamowita. Było wspaniale i sądzę, że ten film niesie ze sobą ważne przesłanie, z którego coś możemy wynieść” – przyznał aktor.

„Wonder Woman 1984”, „Tenet” i „Kong vs. Godzilla” również opóźnione

Nowy „Matrix” nie jest jedynym filmem, którego premiera została przesunięta. Warner Bros. postanowił także przerzucić na inne terminy swoje inne duże produkcje. „Wonder Woman 1984: trafi do kin 2 października (pierwotnie było to 14 sierpnia). „Tenet” został przeniesiony z 17 lipca na 31 lipca, więc tu zmiana jest niewielka, zaś „Kong vs. Godzilla” na 21 maja 2021 roku (pierwotnie premiera miała się odbyć w listopadzie tego roku). Miejmy nadzieję, że kolejnych opóźnień już nie będzie.

ELLE MAN POLECA: Keanu Reeves to król kina akcji i Internetu. Oto 10 najlepszych filmów z jego udziałem

ZOBACZ: Ewolucja stylu Keanu Reevesa na przestrzeni dekad. Od grunge’owca po bycie twarzą Saint Laurent [GALERIA]

CZYTAJ: „Cyberpunk 2077”: Michał Żebrowski udzieli głosu postaci Keanu Reevesa