Ten spór trwa od wieków. Właściciele cacek sprzed kilkudziesięciu lat twierdzą, że dzisiaj nie produkuje się już samochodów z duszą, a fani współczesnych samochodów śmieją się z nich i słuchania muzyki z kaset. Najnowszy projekt Porsche jest śmiałym krokiem w stronę dostosowywania aut z przeszłości do dzisiejszych standardów. 

Melodia przeszłości

Na ten moment w ofercie pojawiły się dwa nowe systemy multimedialne, które będą pasowały do starszych egzemplarzy modelu 911. Dla najstarszych modeli, produkowanych od początku lat 60. XX wieku, opracowano system wykorzystujący oryginalne pokrętła i przyciski, ale dodający 3,5 calowy dotykowy ekran. Urządzenie oferuje także obsługę cyfrowego radia w standardzie DAB+, nawigację, Bluetooth, USB, aux-in oraz slot na kartę SD. System jest nawet zgodny z Apple CarPlay, ale nie obsługuje opcji bezprzewodowej.Porsche zapewnia, że nowe systemy pasują do wszystkich egzemplarzy 911 aż do modelu 993 z początku lat 90-tych.

Dla chcącego nic trudnego 

Posiadacze nowszych modeli też nie mają na co narzekać. Specjalnie dla nich stworzono system Porsche PCM Plus, który opiera swoje działanie na wbudowanym 7 calowym ekranie dotykowym. Zaniepokojonych, uspokajamy – urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by współgrać z oryginalnym systemem głośników i w pełni wykorzystywać jego możliwości. 

Prawdziwe przyjemności kosztują

Wedle informacji podanych przez producenta mniejsza wersja systemu będzie kosztować około 1400 euro, a model Porsche PCM Plus 1600 euro. Czy urządzenia będą warte swojej ceny? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale miłość właścicieli Porsche często nie zna granic i dla dobra swojego auta są w stanie zrobić wiele.