Marcin Prokop wyjaśniając w swojej najnowszej książce, kim jest tytułowy chojrak, powołuje się na przypadki facetów, którzy wielkimi literami i na stałe wpisali do encyklopedii i leksykonów, czytanych przez kolejne pokolenia chłopaków i mężczyzn na całym świecie. W książce pojawiają się zatem sylwetki tak wybitnych Polaków takich jak kardiolog Zbigniew Religa, kierowca rajdowy Robert Kubica, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak czy muzyk i kompozytor Zbigniew Wodecki. To ludzie, którzy w zawodowym i prywatnym życiu łamali stereotypy, a w swoich dziedzinach tworzyli prawdziwe dzieła sztuki i za wszelką cenę pomagali innym. Czy ich postępowanie i nawyki mogły zatem być standardowe? Pytanie, na które nie trzeba odpowiadać. Choć jednocześnie warto zapytać, co pchnęło ich do czynów i odkryć, o których nasi synowie uczą się dziś w szkołach.

Kim jest chojrak?

Na kartach książki Marcina Prokopa czytelnicy (niekoniecznie tylko płci męskiej) znajdą całą serię smaczków i ciekawostek. Dowiedzą się m.in. czego podczas prowadzenia operacji na otwartym sercu na cały regulator słuchał Zbigniew Religa. Odkryją też jak doszło do tego, że Jurek Owsiak, mimo problemu z jąkaniem się, z łatwością zdołał przemówić do tysięcy ludzkich serc. „Chłopaki chojraki” Prokopa to przegląd sylwetek chłopców i mężczyzn, którzy chcieli być wyjątkowi i którym się to udało. Co ich łączy? Na to odpowiada książka dziennikarza i prezentera, która – choć napisana z myślą o dzieciakach – może być pasjonującą lekturą również dla dorosłych facetów, których nie interesuje zwyczajność i przeciętność.

Marcin Prokop znowu w ELLE MAN

Książka wyszła nadkładam Wydawnictwa Znak i jest do kupienia już od 11 grudnia 2018. Jej autor, Marcin Prokop jest dziennikarzem, publicystą i prezenterem telewizyjnym. Od lat prowadzi popularne programy rozrywkowe, takie jak „Mam talent” czy „Dzień dobry TVN”. Prokop pojawił się też na okładce 2. numeru ELLE MANa w tym roku. Tym większa radość, że możmy napisać o nim przy kolejnej okazji!