Już w niedzielę, 6 stycznia 2018 w Los Angeles odbędzie się coroczna impreza organizowana przez Marcina Gortata Polish Heritage Night”. W wydarzeniu koszykarza wesprze wiele polskich gwiazd. W tegorocznym wydarzeniu wezmą udział m.in. wokalistka Edyta Górniak, aktorka Agnieszka Włodarczyk, piosenkarka Ewelina Lisowska, prezenterka Patricia Kazadi, wielokrotnie utytułowany lekkoatleta Konrad Bukowiecki, muzyk Wojciech „Łozo” Łozowski, raper Tomasz „Grubson” Iwanca, basista i juror programu „The Voice Kids” Aleksander Milwiw-Baron oraz bokser Andrzej Fonfara. Do grona zaproszonych gości dołączą także Polacy mieszkający lub w przebywający tymczasowo w Los Angeles - aktorka Izabela Miko, aktor Peter J. Lucas oraz aktor Rafał Zawierucha, który zakończył niedawno zdjęcia do najnowszego filmu Quentina Tarantino.

Na czym polega „Polish Heritage Night”?

Inicjatywa Marcina Gortata, mająca na celu szerzenie polskiej kultury i spuścizny w Stanach Zjednoczonych, do tej pory funkcjonowała pod nazwą „Polish Heritage Night”. Tym razem przyjmie jednak całodzienny charakter, przez co przekwalifikowano ją na „Polish Heritage Day”. Impreza po raz kolejny z rzędu odbędzie się w Los Angeles. Marcin Gortat podczas przygotowań do wydarzenia cały czas może liczyć na wsparcie swojej amerykańskiej drużyny, Los Angeles Clippers.

Czego możemy się spodziewać po tegorocznej edycji Polskiej Nocy (edit: Polskiego Dnia) w Los Angeles?

- Będzie to już ósma edycja corocznego wydarzenia, które organizuję ze swoją fundacją MG 13 Mierz Wysoko. Jestem pewien, że w tym roku spotkanie będzie wyjątkowe, chociażby ze względu na wspaniałych gości, których udało mi się zaprosić do Los Angeles. Wielu z nich grało w Meczu Gortat Team vs. Wojsko Polskie czy spędzało czas z dzieciakami z całej Polski podczas „WF-u na Zimowym Narodowym”. Cieszę się na to spotkanie i zapewniam, że niejednokrotnie zaskoczę tego dnia zgromadzoną Polonię i amerykańskich gości - zapewnia Marcin Gortat.

Podczas polsko-amerykańskiego spotkania na parkiecie zaprezentują się też polskie cheerleaderki z Cheerleaders Gdynia. Relacji z tego wydarzenia możecie spodziewać się na elleman.pl!