Podczas gali KSW 46 Chalidow przegrał wyraźnie na punkty z Tomaszem Narkunem. Była to jego druga porażka z rzędu. Po niej zakończył karierę, tłumacząc swoją decyzję m.in. problemami z koncentracją. Jednak ostatnie wydarzenia wokół jego osoby doprowadziły do tego że ponownie zobaczymy go w klatce. O całej sprawie poinformował za pośrednictwem Facebooka.

Ci którzy chcieli zamknąć Khalidowa mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki .... i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek. Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek.   Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce - do klatki ... klatki MMA – można przeczytać w poście.

CZYTAJ TEŻ: Wimbledon: Polak zagra z Novakiem Djokoviciem na prestiżowym turnieju tenisowym. Kim jest Hubert Hurkacz?

Zatrzymanie Mameda Chalidowa

We wspomnianym poście legenda MMA odniosła się też do niedawnego zatrzymania przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych w związku z podejrzeniem o paserstwo luksusowych aut.

Próbowano pozbawić mnie dumy i godności, która jest dla mnie tak ważna, opierając argumenty na podstawie pomówień skompromitowanego byłego policjanta i oszusta zaślepionego chęcią zemsty o niejasnych korzeniach, który podstępnie wykorzystał moje zaufanie, a kiedy został podejrzany o liczne przestępstwa postanowił moim kosztem poprawić swoją sytuację – wyjaśnił.

Przypomnijmy, że Chalidowa zatrzymano 11 czerwca na zlecenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej w sprawie paserstwa luksusowych samochodów. Postawiono mu 11 zarzutów. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt dla Chalidowa, ale sąd go odrzucił. 

Chalidow w MMA stoczył 42 walki (34 zwycięstwa, 6 porażek i 2 remisy). W tym roku widzowie mogli go zobaczyć w filmie „Underdog”, gdzie zagrał obok Eryka Lubosa.

CZYTAJ TEŻ: Na kite’a bez zegarków Aztorin ani rusz!