„Mały Zgon” zabiera widzów w porywającą, komediowo-kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zaczyna się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…

„Mały Zgon” - finał sezonu

W roli głównej w serialu oglądamy Piotra Grabowskiego. W pozostałych rolach - Annę Seniuk, Katarzynę Herman, Jacka Komana, Karolinę Gorczycę, Mirosława Haniszewskiego, Grzegorza Przybyła, Karolinę Porcari, Julię Wyszyńską i Grzegorza Mielczarka. Wśród twórców, poza Juliuszem Machulskim (producent kreatywny i reżyser) znanym z kultowych polskich komedii, jak „Vabank”, „Seksmisja” czy „Kiler”, są także Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) oraz Piotr Domalewski (scenariusz). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka.

Po „Belfrze”, „KRUKU. Szepty słychać po zmroku”, „Nielegalnych” oraz „Żmijowisku”, „Mały Zgon” to kolejna oryginalna produkcja CANAL+ kręcona w technologii 4K.

A co wydarzy się w finałowych odcinkach serialu? Opisy fabuły znajdziesz poniżej: 

„Mały Zgon”, odcinek 9 – streszczenie

Płoszaj na romantycznym spotkaniu z żoną snuje plany dotyczące ich pięknej przyszłości. Ryszard dostaje się na teren więzienia, gdzie potajemnie rewiduje zmiany, które zaszły tu w trakcie jego nieobecności. Teresa cieszy się ze spotkania z synem. W tym czasie Marek nadzoruje pakowanie towaru. Docierają do niego sygnały, które uświadamiają mu, że na jego terenie może być nieproszony gość. Amadeusz staje się świadkiem osobliwej konfrontacji. Rodzina Konicznych dostaje polecenie, by dla własnego bezpieczeństwa przyjechać do więzienia. Na ich drodze pojawia się jednak Fin. Trudna sytuacja zmusza Carlę do wyznania dzieciom nieznanych im dotąd faktów dotyczących jej pochodzenia. Prokurator nie wierzy w zeznania Anny. Ta zdobywa nowe dowody, które jednak nie poprawiają jej sytuacji. Zaczyna czuć, że stała się niewygodna dla pewnych, stojących wyżej osób. Wokół więzienia kumulują się zdarzenia. Stefan w końcu odzyskuje siły. Z jeszcze większą niż dotychczas, determinacją udaje się wprost pod areszt śledczy w Wielkim Gniewie. Tam organizuje ostateczne rozwiązanie sprawy. Gdy rozstępują się bramy, Osiński dostaje propozycję nie do odrzucenia. 

„Mały Zgon”, odcinek 9 – streszczenie

Płoszaj przypadkiem odkrywa porzuconą furgonetkę. Nawiązuje kontakt z Ildefonsem, który czeka na Marka i jego towar. Komendant wyczuwa w tym swoją szansę na jeszcze bardziej intratny biznes. Ryszard i Stefan wcielają w życie misterny plan obmyślony przez Marka. W wyznaczonym miejscu, z uzbrojoną po zęby obstawą, czeka na nich Alonzo, gotowy dobić targu. Temperament Osińskiego sprawia jednak, że atmosfera się zagęszcza, a negocjacje stają się coraz trudniejsze. Sytuacja nie poprawia się, gdy dochodzi do degustacji towaru. Pierwszy raz od wypadku Marek ma okazję skonfrontować się z własną rodziną. Carla i dzieci muszą dokonać wyboru. Fin próbuje dokończyć zlecone mu zadanie. Po piętach depczą mu Stanisław i Ami, którzy z pomocą Zezola podążają w ślad za camperem. Vatzlav osobiście przybywa na Mazury, by ostatecznie rozprawić się z Markiem. W tym czasie, w pozostawionym bez nadzoru więzieniu zaczyna panować coraz większy chaos. Amadeusz nieudolnie próbuje zapanować nad sytuacją. Teresa szukając wsparcia dla swoich synów musi wykonać bardzo ważny telefon.

Zdjęcia z planu serialu „Mały Zgon” znajdziesz w naszej GALERII>>>