ELLE MAN – kultura na weekend: FILM

„Małe kobietki”

Historia filmu opowiada o siostrach March: Amy, Jo, Beth i Meg. Dorastają one w Ameryce XIX wieku. „Małe kobietki” jest adaptacją słynnej powieści Louisy May Alcott. Choć była ona już wielokrotnie filmowana, to jednak można śmiało powiedzieć, że żaden film wcześniej nie mógł pochwalić się tak niesamowitą obsadą, jak jest w przypadku produkcji reżyserowanej przez Gretę Gerwig.

Z jednej strony w filmie występują wielkie talenty młodego pokolenia (Timothée Chalamet, niesamowita Florence Pugh, Saoirse Ronan), a z drugiej strony dwie zasłużone aktorki (Laura Dern oraz Meryl Streep). Na dokładkę jest jeszcze Emma Watson, świetny francuski aktor Louis Garrel oraz Bob Odenkirk (znany z „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula”). To wszystko sprawia, że warto iść do kina już dla samej obsady.

„Głębia strachu”

11 kilometrów pod powierzchnią oceanu coś się zbudziło… Grupa badaczy dna morskiego musi walczyć o przetrwanie po trzęsieniu ziemi, które niszczy ich podwodne laboratorium. W filmie wyreżyserowanym przez Williama Eubanka grają m.in. Kristen Stewart i Vincent Cassel. Coś dla fanów podwodnych thrillerów.

„Małgosia i Jaś”

Dawno, dawno temu w odległej baśniowej krainie… nic nie przypomina bajki. Wszechobecny głód i brak pracy, zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las, który wydaje się pulsować jakimś odwiecznym życiem. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na ludzkie domostwo. Mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek. Przekraczając próg jej domu, Małgosia i Jaś trafiają do miejsca gorszego niż piekło…

Gwiazda horroru „To” i serialu „Ostre przedmioty” Sophie Lillis w nowej, horrorowatej odsłonie jednej z najbardziej mrocznych baśni świata.

„Poznajmy się jeszcze raz”

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie.

„Film, któremu nie można się oprzeć”, „Dowcipny i radosny” – tak pisali krytycy po pokazach „Poznajmy się jeszcze raz” w Cannes i Toronto. Zachwyciła rewelacyjna obsada (poza Ardant i Auteuil’em wystąpił tu także Guillaume Canet) i błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina przypomina, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.

„Kwas”

Sasha (Filipp Avdeev) i Petya (Aleksandr Kuznetsov) żyją szalonym życiem młodych muzyków we współczesnej Moskwie. Ich życie kręci się wokół imprez, dragów i przypadkowego seksu. Na pozór nie mają żadnych problemów. Dopiero tragiczny wypadek ich przyjaciela uświadamia im w jakim letargu żyją. To przejmujący obraz dwudziestolatków, którzy otoczeni takimi pojęciami jak miłość, rodzina i przyjaźń muszą spojrzeć trzeźwo na swoje relacje ze sobą i otaczającym ich światem.

„Kwas” to debiut reżyserski aktora i reżysera Aleksandra Gorchilina. Jako członek zespołu Gogol Center zadecydował obsadzić całą grupę aktorów z zespołu. Dzięki temu stworzyli oni dzikie, nihilistyczne i autodestruktywne kino.

„Nieoszlifowane diamenty” na Netliksie

Uznani filmowcy Josh i Benny Safdie prezentują elektryzujący thriller kryminalny, który wciąga od pierwszej minuty. Jego bohaterem jest Howard Ratner (Adam Sandler) — charyzmatyczny i niepokorny nowojorski jubiler. Aby zrobić interes życia, musi obstawiać bardzo wysoko i zaryzykować naprawdę wiele. W szaleńczej pogoni za upragnionym zwycięstwem Howard kładzie na szali swoje życie rodzinne i zawodowe, próbując stawić przy tym czoła otaczającym go z każdej strony wrogom.

„Nieoszlifowane diamenty” to bez wątpienia najlepszy film tego weekendu. Rzecz jest tak intensywna, że potrafi wprowadzić widza w niezłą nerwówkę. Film przy okazji pokazuje, że Adam Sandler potrafi zagrać niezwykle, gdy dostaje odpowiedni materiał. Jeśli macie obejrzeć jeden film w przeciągu następnych trzech dni, to niech będzie to „Nieoszlifowany diament”. Nie pożałujecie.

ELLE MAN – kultura na weekend: SERIALE

„Bojack Horseman” – finałowy sezon na Netliksie

Aby przetrwać na odwyku, BoJack musi zmierzyć się z popełnionymi błędami i zacząć za nie przepraszać. To druga połówka ostatniego sezonu najwybitniejszego serialu Netflixa.

„Czarny księżyc” na Netfliksie

W XVII-wiecznych Włoszech nastoletnia położna oskarżona o czary musi wybrać między pechową miłością i swoim potężnym przeznaczeniem.

„Ragnarok” na Netfliksie

Dorastający mieszkańcy Eddy muszą przeciwstawić się drastycznym zmianom klimatycznym zwiastującym koniec świata.

„Diablero” – sezon 2 na Netfliksie

Młody ksiądz prosi łowcę demonów i eksperta od spraw paranormalnych, aby pomogli mu odnaleźć porwaną dziewczynkę w podziemiach miasta Meksyk.

„The Stranger” na Netfliksie

Sieć tajemnic sprawia, że przykładny obywatel Adam Price rozpoczyna misję, która ma ujawnić prawdę o jego najbliższych.