„Magnezja” – fabuła filmu

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra).

Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów.

Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem.

„Magnezja” – obsada filmu

Jak widać już powyżej, w „Magnezji” występuje sporo znanych polskich aktorów – m.in. Dawid Ogrodnik, Agata Kulesza, Andrzej Chyra czy Borys Szyc. Oprócz nich zobaczymy jeszcze Małgorzata Gorol, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Helena Norowicz, Joachim Lamża oraz rosyjski aktor Andriej Bagirow.

CZYTAJ TEZ: Borys Szyc w ELLE MAN o Sherlocku Holmesie i znaczeniu słowa [WYWIAD]

„Magnezja” – kiedy premiera?

Reżyserem filmu jest Maciej Bochniak, który polskim widzom znany jest za sprawą obrazu „Disco Polo” z 2015 roku. Przy tamtej produkcji napisał scenariusz wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem. Nie inaczej jest w przypadku „Magnezji” – panowie znowu połączyli siły, by zafundować tym razem zupełnie inną historię i konwencję. Tym bardziej, gdy jest określana jako komediowy western i kryminał. Jak to wszystko wyjdzie na ekranie? Przekonamy się 2 października 2020 roku.