Maciej Musiał jest bohaterem sesji okładkowej do najnowszego magazynu ELLE Man. W najnowszym wydaniu kwartalnika znalazły się aż dwie sesje z jego udziałem. Poniżej znajdziecie zaś niektóre tylko z najciekawszych fragmentów rozmowy redaktora naczelnego ELLE Man Oliviera Janiaka z Maciejem Musiałem. Co powiedział o pracy nad serialem „1983”, szkole aktorskiej i wymarzonym pobycie w Los Angeles. W jakim kolejnym filmie zobaczymy go już w przyszłym roku? Tego dowiedzieliśmy się u źródła!

Maciej Musiał w ELLE Man - wywiad

Zdjęcia Maciejowi do najnowszego ELLE Mana zrobił Marcin Kempski. Ze współpracy obu panów narodziły się aż dwie unikatowe sesje zdjęciowe. Obie powstały w nowym Hotelu Warszawa, który staje się naszą światową wizytówką. Dokładnie tak samo jak serial "1983", w którym Maciej Musiał nie tylko zagrał, ale który również współprodukował.  Serial okazała się prawdziwym hitem platformy Netflix. Zgadujemy, że dokładnie tak samo będzie z tymi sesjami!

W jednej z nich ekipa ELLE Man dała Maćkowi pełną dowolność. Stylizacje, które powstały jako wyraz swobody twórczej, to prawdziwe modowe szaleństwo, w którym miesza się styl lat 90-tych z kowbojskimi akcesoriami prosto z Wild Wild West. Wisienką na torcie okazuje się tu być zaś marynarka od Mariusza Przybylskiego, która idealnie sprawdziłaby się jako część munduru członków załogi statku Enterprise. Maciej odnalazł się w tej stylistyce doskonale. Czy praca na panie tych sesji zaowocuje pomysłami na kolejne filmy i seriale? Trzymamy za to mocno kciuki!

Maciej Musiał w ELLE Man o serialu"1983"

"Świętowałem z przyjaciółmi 19. urodziny. Z  domówki przenieśliśmy się do baru na Karowej. Poznałem Joshuę Longa. Dowiedziałem się, że jest z Ameryki i że pisze scenariusze. Wykrzyczałem mu fragment z "Wilka z Wall Street" i po szorstkim początku znajomości zakumplowaliśmy się. Poprosiłem, by napisał mi scenkę na casting, którą bym mógł rozsyłać po świecie. Tak powstał pierwszy dialog do 1983"

Maciej Musiał w ELLE Man o "Wiedźminie"

"Chciałem być w tym projekcie, bo "Wiedźmin" to polska rzecz. Andrzej Sapkowski stworzył tę postać. CD Projekt RED grę. Zachwycił się tym cały świat [...] Reżyseruje Alik Sakharov,  ten od "Gry o tron". Masz pytania? Zrobią to perfekcyjnie. [...] U nas na planie masz 3,4 kampery, tam 34. Zdjęcia nie w jednej hali, ale we wszystkich w wielkim mieście. [...] Powiem ci jednak, że najbardziej mnie uderzyła wszechobecna życzliwość. Skromność ludzi. Szacunek dla innych. Najwyższy światowy poziom międzyludzkiej współpracy."

Maciej Musiał w ELLE Man o szkole aktorskiej

"Do tej pory grałem intuicyjnie. Szkoła pozwoliła mi się zmierzyć z bardzo dużą ilością materiału. Być może tego nigdy nie zagram przed kamerą, ale w trzech spektaklach egzaminacyjnych robiłem rzeczy, które powodują, że coś cię rozciąga w środku".

Maciej Musiał w ELLE Man o mamie, ojcu i dziadku:

"Mam supermamę. Jest silną i piękną kobietą. Mam świetną relację z tatą, który jest dobrym człowiekiem. I choć nie byli razem, to oboje są obok mnie. To wzmacnia. Z dziadkiem, 94-letnim powstańcem warszawskim, uwielbiam spędzać czas. Najczęściej gramy w szachy. 'Nigdy nie przestawaj myśleć' - złota rada dziadka. Im jestem starszy, tym bardziej nabierają znaczenia jego wskazówki. Za 40 lat pewnie będą miały inny sens, ale jedno pozostanie niezmienne. Miłość, którą we mnie zaszczepił do ojczyzny. Bardzo chciałby, bym coś zrobił dla Polski..."

Maciej Musiał w ELLE Man o Los Angeles

"Miałem 18 lat, kiedy poleciałem do Los Angeles. Chciałem dotknąć tego magicznego świata. Miasta z marzenia każdego aktora, który chce grać w wielkich filmach. Zobaczyłem, że tam młodzi ludzie nie tylko próbują grać. Piszą scenariusze, realizują krótkie metraże, wystawiają sztuki teatralne, robią zdjęcia.”

Maciej Musiał w ELLE Man - sesja

Pełen wywiad z Maciejem Musiałem i dwie sesje zdjęciowe w nowym magazynie ELLE Man. W sprzedaży od 17 grudnia 2018!

Film zapowiadający sesję okładkową obejrzysz tutaj: