Powiedzmy sobie szczerze – skupienie się na służbowych zadaniach jest naprawdę trudnym zadaniem w okresie pracy zdalnej. Inni domownicy, elektroniczne urządzenia czy wizyty listonosza i kuriera to tylko niektóre elementy rzeczywistości, które utrudniają skupienie się na pracy. Dobrym rozwiązaniem może być wyposażenie się w wyciszające słuchawki z systemem ANC (Active Noise Cancelling), które doskonale wygłuszają dźwięki otoczenia. W tym momencie pojawia się pytanie – jaką muzykę w nich puścić?

W ostatnich miesiącach ogromną popularnością na Spotify i Apple Music cieszą się playlisty z muzyką w stylu lo-fi, które powstały specjalnie z myślą o towarzyszeniu codziennym obowiązkom. Umieszczone na nich utwory charakteryzują się przewagą niskich dźwięków i zbudowane są wokół powtarzających się regularnych schematów. Takie rozwiązanie ułatwia skupienie się na codziennych obowiązkach, a kolejne piosenki nie odwracają uwagi od ważnych zadań. 

Teraz najpopularniejsza marka klocków na świecie postanowiła wpisać się w ten trend i stworzyła własną ścieżkę. Znaleźć można na niej można dokładnie siedem utworów, które łącznie zapewniają prawie trzy i pół godziny ścieżki dźwiękowej. Producenci LEGO nie byliby jednak sobą, gdyby nie dodali czegoś od siebie. Już w pierwszym utworze można usłyszeć w tle dźwięki charakterystyczne dla plastikowych klocków. W kolejnych częściach playlisty można usłyszeć także dźwięki przypominające wysypywanie duże partii klocków na podłogę, a także przeszukiwanie ogromnego pudełka w poszukiwaniu odpowiedniej części. Jeśli powyższy opis przekonał was do spróbowania, ścieżkę znajdziecie pod tym linkiem