Słynny lustrzany dom Mirage Douga Aitkena stanął tym razem w otoczeniu ośnieżonych, alpejskich szczytów. Nie znaczy to, że zostanie tam na zawsze. Konstrukcja zniknie bowiem z szwajcarskich Alp za dwa lata. Doug Aitken wzoruje się w swoich pracach na tradycyjnych kalifornijskich domach ranczerów z lat 20. i 30. minionego wieku. Artysta sięga w swoich inspiracjach także do twórczości innego mistrza architektury - Franka Lloyda Wrighta, co widać w stosowanych przez niego formach.

Szklany dom Mirage w sercu Alp

Konstrukcja szklanego domu Mirage perfekcyjnie wpisuje się w otaczający ją alpejski krajobraz. W tym przypadku jest o to o tyle nietrudno, że dom ma wyjątkowo prostą linię. Odwiedzający, podobnie jak w przypadku tej samej wersji domu w Kalifornii, mogą swobodnie eksplorować lustrzaną budowlę, która ma otwarte drzwi i zaprasza do swego wnętrza. Tym razem czeka na nich jednak dodatkowa niespodzianka. Dom, w przeciwieństwie swojej wersji z USA, jest wyłożony lustrami nie tylko na zewnątrz, lecz także w środku.

Jak lustrzany dom Mirage prezentuje się tym razem w otoczeniu ośnieżonych, alpejskich szczytów Szwajcarii? Myślicie, że sprawdziłby się jako tło dla Waszych zdjęć na social media? Sprawdźcie w naszej GALERII--->