Gry planszowe typu horror: Posiadłość szaleństwa

„Posiadłość szaleństwa" to klasyka wśród miłośników gier kooperacyjnych i bardzo klimatyczna gra, która przeniesie was do opuszczonego (przynajmniej przez ludzi) domostwa pełnego tajemnic. W rozgrywce może brać udział o 1 do 5 graczy, którzy staną do rozgrywki przeciwko... aplikacji. To właśnie program zainstalowany na urządzeniu mobilnym będzie wyznaczał nam pojawiające się na naszej drodze potwory, a nawet wpływał na rozwój scenariusza. Ciekawym rozwiązaniem jet mechanika, która opiera się na pokonywaniu testów przez graczy. Jeśli uda im się je spełnić, zdobędą wartościowe informacje. Wielkim atutem tego tytułu są szczegółowo wykonane figurki, a także ogrom postaci do wyboru.

Gry planszowe typu horror: Martwa Zima: Gra rozdroży

Fabuła to klasyka postapokaliptycznej fantastyki. Jesteście jedynymi ocalałymi na Ziemi, którą opanowały zombie. Jedyne co wam zostało to prowizoryczna kolonia i kilka ścieżek do miejsc, w których równie dużo jest niezbędnych zasobów, co krwiożerczych martwych. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie graczom indywidualnych celów, które muszą spełnić jeśli chcą wygrać. Co więcej, jeśli będziecie mieli pecha (albo szczęście – co kto lubi) w waszej grupie pojawi się zdrajca. Tylko na pierwszy rzut oka będzie on starał się wam pomagać, a tak naprawdę będzie dążył do utrudnienia wam roboty.

Gry planszowe typu horror: Horror w Arkham

Jeśli mit Cthulhu i twórczość H.P. Lovercarfta nie jest wam obca, pokochacie „Horror w Arkham”. Gracze przenoszą się do Arkham, fikcyjnej miejscowości znanej z prozy Lovecrafta, gdzie jako badacze starają się ocalić świat przed zagładą z rąk Przedwiecznych – starożytnych, potężnych pozaziemskich bogów. W tej grze jest wszystko, czego moglibyście oczekiwać od dobrej gry kooperacyjnej. Pięknie wykonane karty i plansza, a także mechanizm, który wymusza równy udział uczestników w rozgrywce. W mechanice uwzględniono także kości, które będą decydować o waszych sukcesach i porażkach. Mamy jednak dobrą wiadomość dla graczy ceniących sobie wpływ na rozgrywkę. Odpowiednio przygotowując się do rzucania kośćmi, da się zneutralizować ewentualne niepowodzenia. W ten sposób twórcom udało się stworzyć grę o częściowo losowej mechanice, która jednocześnie nie przeszkadza w planowaniu. 

Gry planszowe typu horror: Nemezis

Nemesis jest grą przygodową typu "survival horror" przeznaczoną dla od 1 do 5 graczy. Gracze wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca "Nemesis", który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. Okazuje się, że na pokładzie waszego statku są nieproszeni goście, którzy, jak łatwo się domyślić, nie mają bardzo pokojowych zamiarów. Nemezis to gra, która wydaje się idealnym połączeniem mechaniki podejmowania trudnych i nieoczywistych decyzji z elementem blefu. Czy możecie zaufać swojej załodze? A może któryś z nich ma inne cele niż reszta?