Plan Louisa Vuittona, by przejąć każdy aspekt luksusowego świata, jest nader skuteczny. Na początku tego miesiąca marka zaprezentowała udaną kolekcję podczas Paris Fashion Week oraz ujawniła, że ​​kupiła drugi co do wielkości diament na świecie. Co więcej, ogłosiła także wieloletnią współpracę z NBA. Na tym się jak widać nie kończy.

ZOBACZ TEŻ: Moda męska: Louis Vuitton na sezon jesień/zima 2020/2021 [GALERIA]

Słynna marka otworzy pierwszą na świecie kawiarnię i restaurację sygnowaną swoją nazwą. Le Cafe V znajdować się będzie na najwyższym piętrze czteropoziomowego salonu Louis Vuitton w Osace w Japonii. Za menu restauracji odpowiedzialny jest słynny japoński szef kuchni Yosuke Sugę. Na tym jednym miejscu może się jednak nie skończyć, bowiem marka ma w planach kolejne restauracje, a w przyszłości nawet hotele.

Do butiku klienci będą mogli przychodzić już 1 lutego, ale restauracja i kawiarnia zostaną otwarte chwilę później, bo 15 lutego. Pierwsze zdjęcia pokazują, że Louis Vuitton zadbało o to, by miejsce prezentowało się jak najbardziej spektakularnie. Wnętrze ocieka luksusem, bo mamy marmurowe posadzki, złoty bar czy fotele z welurowymi obiciami. Już sam budynek LV, zaprojektowany przez Juna Aoki, jest niesamowity, bowiem w swojej architekturze nawiązuje do tradycyjnych japońskich statków. Zdjęcia zresztą mówią same za siebie.

Brand nie jest rzecz jasna pierwszą marką modową, która wpadła na pomysł otworzenia własnej restauracji. Swoje miejsca mają m.in. Gucci, Tiffany, Ralph Lauren i Burberry. To tylko pokazuje, że na samych ciuchach w przypadku tych szalenie popularnych firm się nie kończy.