Na czele zestawienia najbogatszych ludzi świata, przygotowanego przez Bloomberga, znajduje się Jeff Bezos. To akurat nie jest żadnym zaskoczeniem. Szef Amazona od jakiegoś czasu pozostaje poza konkurencją w kwestii wielkości majątku, bowiem szacuje się go na 189 mld dolarów. U Billa Gatesa, wieloletniego lidera w tej kategorii, to z kolei 116 mld dol. Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, zamyka podium z majątkiem oszacowanym na 93 mld dol.

Jednak najciekawsze rzeczy dzieją się u Elona Muska. Bloomberg podał, że tylko w zeszły piątek majątek szefa Tesli powiększył się o 6 mld dolarów. Stało się to wskutek wzrostu cen akcji Tesli o 10,6 proc. do 1544 dolarów za akcję. Od początku lipca kurs akcji Tesli wzrósł o 38 proc. A przez ostatni rok wartość akcji zwiększyła się już pięciokrotnie. Wartość firmy wycenia się na 286,5 mld dolarów. Producent samochodów elektrycznych jest w tej chwili najcenniejszą motoryzacyjną spółką na giełdach świata.

To wszystko sprawia, że fortuna Muska powiększyła się do 70,5 mld dol. Musk jest właścicielem 20,8 proc. akcji Tesli. Ich wartość szacuje się na 60 mld dol. Oprócz tego ma także udziały w firmie SpaceX. Musk wyprzedził na liście legendarnego inwestora Warrena Buffetta, którego majątek skurczył się o 3 mld dol. Jednak Amerykanin dobrowolnie się zrzekł swojej pozycji po tym, jak przekazał na cele charytatywne warty 2,9 mld dol. pakiet akcji swojego funduszu inwestycyjnego Berkshire Hathaway.

Nie umniejsza to jednak faktu, że Musk faktycznie stale powiększa swój majątek i kto wie, gdzie ostatecznie skończy. Bezosowi raczej nie zagrozi, lecz Zuckerberg i Gates są w jego zasięgu.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą dziesiątkę najbogatszych ludzi według Bloomberga:

  1. Jeff Bezos – 189 mld dol.
  2. Bill Gates – 116 mld dol.
  3. Mark Zuckerbeg – 93 mld dol.
  4. Bernard Arnault – 92,6 mld dol.
  5. Steve Ballmer – 76,8 mld dol.
  6. Larry Page – 72.7 mld dol.
  7. Elon Musk – 70,5 mld dol.
  8. Sergey Brin – 70,4 mld dol.
  9. Mukesh Ambani – 70,2 mld dol
  10. Warren Buffett – 69,2 mld dol.

CZYTAJ TEŻ: Samochód autonomiczny: jak działa auto bezzałogowe? Poznaj marki, modele i ceny

ZOBACZ: Elon Musk zdradził, jakie możliwości ma Tesla Cybertruck. „Będzie unosił się na wodzie”

TAKŻE NA ELLE MAN: Prezes Rezvani jest zdegustowany Cybertruckiem: „Pick up Tesli to najgorzej zaprojektowany samochód wszech czasów!”