Kultowa linia Levi’s Engineered Jeans z 1999

Linia Engineered Jeans od Levis’a zadebiutowała w 1999 roku i od razu zyskała status co najmniej pożądanej. Dzięki idealnemu dopasowaniu i progresywnemu stylowi stała się legendą streetwear’u przełomu wieków. Koncepcyjne podejście do designu, zainspirowane potrzebą jeszcze większego komfortu i swobody ruchu, uzyskano dzięki technologii tkania 3D i skręceniu szwów zewnętrznych. Mimo zaawansowanej (jak na tamte czasy) technologii, ubrania nie traciły ze swojej prostoty czy utylitarności, idealnie wpisując się w potrzeby estetyczne ówczesnych (zaopatrzonych w minimalizm made in 90s) klientów.

Levi’s Engineered Jeans - wersja 2019

Edycja Levi’s Engineered Jeans A.D. 2019 ma być wariacją na temat linii z 1999, w której znajdą się m.in. uwspółcześnione modele męskie (502™ Regular Taper i 512™ Slim Taper) i damskie (Loose Jean, Slouchy Taper i Reissue Trucker Jacket). W każdym z nich zastosowano technologii „four-way stretch”, dzięki czemu ubrania mają idealnie dopasowywać się do kształtu ciała.

Tegoroczna reedycja Engineered Jeans to także nawiązania do detali kolekcji z 1999 roku: czerwonej naszywki z logo, nadruku Levi’s Engineered Jeans od wewnętrznej strony kieszeni i stylizowanych szlufek. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Dziś warto zwrócić uwagę na te, które 2 dekady temu zapewniły rynkowy sukces marce Levi’s.

Levi’s Engineered Jeans 2019 - kiedy na rynku?

Wersja Levi’s Engineered Jeans A.D. 2019 ma być dostępna na rynku już od początku tej wiosny. Modele z odświeżonej linii Engineered Jeans znajdziesz w naszej GALERII--->