Messi: Chłopiec, który stał się piłkarską legendąYvette Żółtowskiej-Darskiej, bo o tej książce mowa, to wzruszająca opowieść o sile woli, pasji i niepoddawaniu się przeciwnościom. Oraz o tym, że coś, co wygląda na koniec marzeń, może okazać się tych marzeń początkiem. Czego jeszcze o królu strzelców dowiesz się z tej publikacji?

Leo Messi - piłkarska legenda

Leo Messi miał dziesięć lat, kiedy przestał rosnąć i usłyszał, że nie ma szans na bycie zawodowym sportowcem. Dziś jest najwybitniejszym piłkarzem XXI wieku. Uratował go talent i medycyna, ale także determinacja rodziców oraz FC Barcelona, dla której w wieku trzynastu lat opuścił Argentynę i rodzinny dom. Czy był to koniec problemów? Bynajmniej nie. Te się dopiero zaczynały. Leo z wiekiem uczył się jednak, jak sobie z nimi radzić. I to właśnie ta szkoła stawiania czoła przeciwnościom losu uczyniły z niego jednego w najwybitniejszych piłkarzy naszych czasów. i nie tylko.

Messi: Chłopiec, który stał się piłkarską legendą

Wydana w 9 krajach i nominowana do prestiżowej nagrody Polskiej Sekcji IBBY bestsellerowa biografia Leo Messiego „Messi: Chłopiec, który stał się piłkarską legendą” Yvette Żółtowskiej-Darskiej od razu stała się bestsellerem. Dziś w zupełnie nowej wersji znów trafia na polski rynek. Nieznane polskiemu czytelnikowi zdjęcia, nowa szata graficzna, nowe rozdziały, większa liczba stron – oto książka, którą każdy młody fan futbolu powinien mieć w swojej kolekcji.

Kim jest Yvette Żółtowska-Darska?

Autorka książki, Yvette Żółtowska-Darska, to twórczyni takich bestsellerów dla dzieci jak LEWY, PAZDAN, SZCZĘSNY oraz MESSI, RONALDO i IBRA. Wieloletnia szefowa TVN STYLE, dziś pisarka i mama 13-letniego syna. Zainspirowana jego pasją do futbolu, wymyśliła nową koncepcję książek dla dzieci: biografie ich piłkarskich idoli. Jej książki przetłumaczono dotąd na 11 języków. Trwają prace nad kolejnymi.