Fatalna porażka Barcelony z Bayernem Monachium 2:8 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zszokowała świat piłki nożnej. Taki rezultat na pewno przyniesie rewolucję w klubie. Pewnym jest, że z klubem pożegna się obecny trener. Na tym jednak się nie skończy, bo okazuje się, że największa gwiazda ma dość i chce zmienić barwy drużyny latem tego roku. O planach Messiego doniosło kilku bardzo dobrze poinformowanych dziennikarzy.

Wśród nich jest Marcelo Bechler, który swoją wiarygodność udowodnił trzy lata temu, gdy jako pierwszy poinformował o transferze Neymara z Barcelony do Paris Saint-Germain. Dziennikarz powiedział, że Messi nie zamierza już dłużej czekać na zmiany w klubie. Piłkarz od dłuższego czasu nie jest zresztą zadowolony z tego, co się dzieje w Dumie Katalonii. Kilka miesięcy temu rozpisywano się o jego konflikcie z prezydentem Josepem Bartomeu i dyrektorem sportowym Erikiem Abidalem. Słaba gra drużyny przelała jedynie czarę goryczy.

To wszystko sprawia, że duże europejskie kluby mogą przygotowywać się do batalii o pozyskanie Messiego. Według hiszpańskiego „Asa” gotowe do negocjacji są już Inter Mediolan oraz Manchester City. Szczególnie zachęcająco może brzmieć druga opcja, bowiem trenerem City jest Pep Guardiola, z którym Messi osiągał największe sukcesy. Oczywiście jeśli Guardiola zachowa swoje stanowisko po niespodziewanej porażce z Olympique Lyonw Lidze Mistrzów. Jeśli Barcelona nie przekona jakoś Messiego, to czeka nas największy piłkarski transfer w historii.

CZYTAJ: Robert Lewandowski: jak wyglądały początki jego kariery? Kilka faktów z życia RL9, których dotąd nie znaliście

ZOBACZ TEŻ: Niesamowite osiągnięcie Cristiano Ronaldo. Jest pierwszym piłkarzem, który tego dokonał

ELLE MAN POLECA: Od amatora do zawodowca - jak zacząć uprawiać profesjonalnie piłkę nożną