Lenny Kravitz to nie tylko twórca wielu hitów, ale także muzyk o niezwykle barwnym stylu. Przez ostatnie trzy dekady bardzo często przełamywał granice płci, zaskakując swoimi odważnymi i kolorowymi stylizacjami.

Lenny Kravitz objawił się światu w 1989 roku za sprawą płyty „Let Love Rule”. Choć ta odniosła pewien sukces na listach przebojów, to jednak amerykański muzyk w pełni gwiazdą stał się za sprawą swojego drugiego albumu – „Mama Said” (1991). Na każdej ze swoich płyt fundował mieszankę wielu różnych gatunków, w tym rocka, bluesa, R&B, funka i reggae.

Jego garderoba jest nie mniej eklektyczna. Żaden nadruk nie jest zbyt ekscentryczny dla Kravitza, którego gust na scenie i poza nią jest podobnie szalony. Obcisłe skórzane spodnie, ostentacyjna biżuteria i kamizelki obnażające klatkę piersiową, spodnie dzwony i kwieciste koszule to jedne z elementów, które z chęcią zakładał na siebie muzyk.

Trochę na wzór Prince’a, Kravitz od młodości uwielbiał kwestionować heteronormatywne normy płci. Różowe spodnie, ubranie ze wzorem paisley czy marynarka z nadrukiem lamparta? Czemu nie!

Nie można zapomnieć też o okularach przeciwsłonecznych, które są stałą częścią jego stylu. Jedno jest pewne – Kravitz to prawdziwa ikona mody i protoplasta tego, co dziś robią m.in. Timothee Chalamet czy Harry Styles. W GALERII>>> możecie zobaczyć jego najciekawsze stylówki z ostatnich trzydziestu lat.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!