24-letni aktor zdobył uznanie widzów dzięki roli w serialu „Normal people”, stworzonym wspólnie przez Hulu i BBC. Historia bogatej w wiele zwrotów akcji relacji Connella (Mescal) i Marianne (Daisy Edgar-Jones) spotkała się z uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków, a z samego Mescala. Zapewne tak samo będzie w Polsce, gdy serial trafi na jeden z obecnych w naszym kraju serwisów streamingowych (a skoro jest hitem na świecie, to jest to kwestia czasu).

Występ w „Normal people” dał Mescalowi nowe możliwości. Można go zobaczyć także w serialu kryminalnym „The Deceived”, znalazł się również w obsadzie „The Lost Daughter” – filmu, który jest reżyserskim debiutem w wykonaniu Maggie Gyllenhaal.

Paul Mescal i jego styl

Mescal swoją rolą w „Normal people” wywarł duże wrażenie na widzach – tak duże, że miał wpływ na ich decyzje zakupowe. Podczas tworzenia raportu podsumowującego rok 2020 w modzie (o którym możecie przeczytać TUTAJ), sklep Lyst wymienił Irlandczyka na szóstym miejscu najbardziej wpływowych celebrytów. Czym więc wyróżnia się młody aktor?

Przyglądając się stylizacjom Mescala wybranym na publiczne wystąpienia można dojść do wniosku, że klasyczna biała koszula zdecydowanie ustępuje miejsca białemu t-shirtowi. Paul nie wahał się włożyć go pod marynarkę zarówno podczas panelu dyskusyjnego poświęconemu serialowi „Normal people”...

… jak i na gali rozdania nagród BAFTA TV. Widać, że Paul stawia na wygodę także w kwestii obuwia – w obu przypadkach postawił na białe sneakersy, zamiast na bardziej eleganckie buty.

Kiedy jednak pojawiła się poważniejsza okazja w postaci gali GQ Men Of The Year Awards, Mescal udowodnił, że bardziej formalny styl nie jest mu obcy. Chociaż i w tej sytuacji dało o sobie znać ewidentne zamiłowanie do białych dodatków, którymi w tym przypadku były… skarpetki. Mówiąc delikatnie – nietuzinkowy pomysł.