W przeciwieństwie do modeli supersamochodów, motocykli, hot rodów i innych wysokooktanowych modeli tej marki, zestawy „Lego Art” są skierowane do osób dorosłych, które chcą ozdobić swoje biuro, salon lub inne miejsce wyjątkową dekoracją.

Z tej najbardziej artystycznej strony w ofercie Lego znajdziemy kultowy portret „Marilyn Monroe” Andy'ego Warhola. Możemy go odtworzyć w jego oryginalnej, jasnoróżowej formie lub złożyć we własnej neonowej kolorystyce. Kolejny zestaw honoruje The Beatles – portrety Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra z okresu „The White Album” można ustawić obok siebie lub osobno po zakończeniu.

Nie tylko fani Warhola i Beatlesów znajdą coś dla siebie. Miłośnicy Marvela mogą zakupić portret Iron Mana w zestawie trzy w jednym, zawierającym warianty zbroi Mark III, Hulkbuster Mark I oraz Mark LXXXV. Czwarty zestaw serii Lego Art to kolejny popkulturowy fenomen, czyli „Gwiezdne wojny”. W tym przypadku można zbudować portrety złoczyńców – Dartha Maula, Kylo Rena i Dartha Vadera.

Zestawy zawierają od 2993 do 3406 elementów i wygodny element do zawieszenia. Można je już zamawiać na stronie Lego – wysyłka rozpocznie się 1 sierpnia. Każdy z nich kosztuje 549,99 zł. Tak oryginalnie prezentujące się dekoracje to z chęcią zawiesimy na ścianie – w szczególności Warhola i The Beatles.

ELLE MAN POLECA: Saint Laurent i Everlast zatrudniają do najnowszej kampanii Warhola i Basquiata!

ZOBACZ: Andy Warhol zaprojektował grafikę BMW M1. Jest niesamowita!

CZYTAJ: Andy Warhol (prawdziwy Andy Warhol!) reklamuje Burger Kinga! Jak możliwe?