„Legion samobójców” to film, który pokonał bardzo długą i wyboistą drogę. „Suicide squad” – bo tak brzmi jego oryginalny tytuł – trafił na ekrany kin w 2016 roku, a za jego ostateczny kształt odpowiadał reżyser David Ayer. I choć film zdecydowanie na siebie zarobił (niemal 750 milionów dolarów przychodu przy budżecie wynoszącym 175 milionów), to spotkał się z dość mieszanymi ocenami widzów. Bardzo wysoko oceniono występ kilku aktorów i aktorek (zdecydowanie najjaśniej błyszczy Margot Robbie jako Harley Quinn), ale w ostatecznym rozrachunku „Legion samobójców” nie spełnił oczekiwań sporej części widowni. Scenariusz był dość nudny, a całości z pewnością nie pomógł dość osobliwy występ Jareda Leto w roli Jokera.

Legion samobójców 2021 – co się zmieniło względem oryginału?

Koncepcja o wysłaniu na straceńczą misję grupy czarnych charakterów miała jednak w sobie na tyle duży potencjał (i sporo sympatii widzów), że postanowiono podejść do sprawy raz jeszcze i nakręcić coś, co można określić mianem miękkiego rebootu. Davida Ayera zastąpiono Jamesem Gunnem, który nie tylko odpowiada za reżyserię, ale także jest autorem nowego scenariusza. Otrzymał przy tym zdecydowanie więcej swobody twórczej od swojego poprzednika.

W obsadzie nowego „Legionu samobójców” znalazło się kilku aktorów, którzy mieli okazję wystąpić w pierwszej wersji z 2016 roku. Jest wśród nich oczywiście Margot Robbie (Harley Quinn), Jai Courtney (Kapitan Boomerang), Joel Kinnaman (Rick Flagg) i Viola Davis (Amanda Waller). Oprócz nich na ekranie zobaczymy również kilka nowych twarzy, w tym między innymi Idrisa Elbę (Bloodsport), Johna Cenę (Peacemaker), Petera Capaldiego (Thinker) oraz Sylvestra Stallone’a (King Shark).

Legion samobójców – o czym jest i kiedy premiera?

W nowej wersji „Legionu samobójców” antybohaterowie do tajnej jednostki Task Force X. Ich zadaniem będzie przedostanie się na pewną wyspę, na której znajduje się Jotunheim – pamiętające czasy nazistowskie tajne więzienie i laboratorium, w którym przetrzymywano politycznych więźniów i przeprowadzano na nich nielegalne eksperymenty.

Premiera filmu została zaplanowana na 30 lipca 2021 roku.