CZYTAJ TEŻ: Wybrano największy czarny charakter światowego sportu

Buffon bliski powrotu do Juventusu: PSG nie przedłużyło z nim umowy

Giangluigi Buffon przez 18 lat był pierwszym bramkarzem Juventusu Turyn. Zdobywca Pucharu Świata z 2006 roku pod koniec ubiegłego sezonu podjął decyzje o zmianie otoczenia i przeniósł się do Paryża. Po rocznym pobycie rozstał się z klubem i stwierdził, że chciałby swój ostatni rok spędzić w swoim ukochanym klubie, Juventusie Turyn.

Już kilka lat temu Buffon był bliski podjęcia decyzji o zawieszeniu butów na kołku. Jednak decyzję odwlekał przez kilka lat. Mimo 41 lat wciąż ma chęć i pasję do futbolu, lecz teraz się okazuje, że przyszyły sezon może być jego ostatnim. Jak wpłynie to na pozycję Wojciecha Szczęsnego?

Buffon bliski powrotu do Juventusu:  co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego?

CZYTAJ TEŻ: Kto, do kogo i za ile? Najdroższe transfery okienka sezonu 2019/2020 w Europie [GALERIA]

Jak donoszą włoskie media, nasz piłkarz pozostanie numerem jeden w bramce „Starej Damy”. Od momentu transferu do Juventusu, czyli od 2017 roku, w swoim pierwszym sezonie Szczęsny bronił jedynie w meczach pucharowych. Po odejściu Buffona do PSG bramkarz reprezentacji Polski na stałe wskoczył do składu trenera Allegriego. Powrót legendarnego bramkarza nie zmieni jego sytuacji. 

Dotychczas rezerwowym golkiperem był Mattia Perrin, lecz ten chciałby zostać wreszcie numerem jeden. Wobec tego powracający do klubu po roku nieobecności Buffon mógłby zająć jego miejsce i zostać numerem dwa w bramce Juventusu. Ponadto miałoby go to przygotować do pełnienia innej funkcji w klubie po zakończeniu jego kariery. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie.