W najnowszej, jesienno-zimowej kolekcji marki Lavard inspiracje ponadczasowym krawiectwem Włoch zostały przeniesione w sezon jesień-zima 2019 w postaci luksusowych płaszczy z wełny z domieszkami moheru, jedwabiu czy alpaki. Garnitury o miękkim, włoskim kroju wykonano z wełny dostarczanej przez przędzalnię Lanificio f.lli Cerruti z Bielli, miasta nazywanego „wełnianą stolicą świata”.

Kolekcję brandu o podhalańskim rodowodzie uzupełniają spodnie typu chino i sportowe koszule wykonane z bawełn z Prato i Bergamo. Delikatne szale i krawaty powstały z wełny pochodzącej z Como, a marynarki z wełny Marzotto – przędzalni o ponad 175-letniej historii. O ochronę przed jesiennym deszczem zadbają funkcjonalne kurtki, a ciepło zapewni wyjątkowy kraciasty płaszcz z tkaniny o 20% zawartości wełny pochodzącej z recyklingu, która nadaje mieszance unikalną miękkość. Do kompletnej męskiej garderoby dobrano eleganckie pantofle typu monk, zapinane na klamry.

To, co zasługuje na szczególną uwagę w prezentowanej przez nas linii Gold to najwyższej jakości wykończenia, w tym guziki z bawolego rogu i piny z orzechowego drewna. Wyjątkowość kolekcji podkreślają filcowania i lamowania w odcieniu rdzawego pomarańczu oraz symbol dziewięćsiła. Umieszczony na jedwabnym krawacie czy na przypinkach klap, ten wyją górski kwiat – Carlina acaulis – w oryginale spotkamy na Podhalu, gdzie jest tradycyjnym motywem lokalnej sztuki, i gdzie bije serce promującej go marki.

Limitowana kolekcja Gold już dostępna w wybranych salonach Lavard i na stronie marki. Zdjęcia z kampanii marki znajdziesz zaś w naszej GALERII>>>