Określeń takich jak „kultowy” czy „ikoniczny” używa się zdecydowanie zbyt często i w odniesieniu do przedmiotów, dzieł kultury lub zjawisk, które niekoniecznie na nie zasługują. W tym przypadku jednak ich użycie jest całkowicie uzasadnione. Lamborghini Countach to samochód, który długie lata po zakończeniu produkcji rozpalał wyobraźnię fanów motoryzacji w każdym wieku. Wielu młodych chłopaków miało w swoich pokojach plakaty z włoskim supersamochodem, a dorośli faceci marzyli (i nadal marzą) że Countach trafi kiedyś do ich garażu.

Nowy Countach – jaki będzie?

W tym roku mija równo 50 lat od momentu pierwszej prezentacji Coutacha. Firma z Sant’Agata Bolognese uznała, że jest to idealny moment, aby przypomnieć światu o tym modelu i dać mu drugie życie – oczywiście w nowej formie. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale jednego możemy być pewni – Countach wraca!

Ci, którzy oczami wyobraźni widzą debiut supersamochodu w starym stylu z silnikiem V12 pod maską, powinni jednak pohamować swój entuzjazm. Podobnie jak niemal wszystkie firmy motoryzacyjne, tak i Lamborghini ma w planach elektryfikację swojej floty. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze w tej dekadzie do sprzedaży ma trafić pierwszy w pełni elektryczny model. W niedawnym komunikacie zaznaczono jednak, że nie oznacza to całkowitego wycofania ze sprzedaży pojazdów z silnikami V12. Jaki zatem napęd trafi do nowego Countacha?

Spodziewajmy się hybrydy

Razem z zapowiedzią rychłego pojawienia się nowego wcielenia Countacha do sieci trafiła informacja o nazwie produkcyjnej tego modelu, która brzmi: Lamborghini Countach LPI 800-4. Można z niej wywnioskować kilka rzeczy. Litera „I” oznacza, że nowy model będzie wyposażony w silnik spalinowy wspomagany przez jednostkę elektryczną. Jak duży? Tego nie wiemy, ale V12 jest całkiem prawdopodobne. Moc nowego samochodu wyniesie zapewne około 800 koni mechanicznych. Warto dodać, że nie byłoby to pierwsze Lamborghini z napędem hybrydowym – takie rozwiązanie trafiło jakiś czas temu do superekskluzywnego modelu Sian.

Nowe wcielenie Countacha ma zostać zaprezentowane 15 sierpnia 2021 roku podczas imprezy Monterey Car Week. Czekamy z niecierpliwością!