Jeśli ostatnie lata nas czegoś nauczyły to tego, że Netflix wie jak nakręcić zrobić dobry serial dokumentalny. Teraz przyszedł czas na kolejny. W nowej produkcji widzowie będą mieli okazję lepiej poznać realia Los Angeles i buzującej w nim w latach 90. kultury hip hop. 

Bohaterami serialu będą Mister Cartoon oraz Estevan Oriol, którzy jak nikt inny mieli okazję śledzić wydarzenia ostatnich lat XX wieku w Mieście Aniołów. 

Mr Cartoon swoją przygodę z kulturą hip hop rozpoczynał jako obiecujący grafficiarz, jednak niedługo potem odkrył swoją prawdziwą pasję - tatuaż. Jego talent szybko rozniósł się szeroko wieścią, dzięki czemu jego prace oglądać można na skórze największych gwiazd tamtego okresu rozpoczynając od Eminema, a kończąc na Snoop Doggu. 

Estevan Oriol, drugi z bohaterów serialu, od zawsze pasjonował się fotografią, a dzięki kilku znajomościom z dawnych lat i odrobinie szczęścia szybko stał się „nadwornym” fotografem koncertowym najgłośniejszych nazwisk sceny muzycznej. Wystarczy tylko wspomnieć, że to jemu zawdzięczamy legendarne już zdjęcia z koncertów Beastie Boysów, No Doubt czy The Fuggees. 

Ostatecznie połączyły ich podobne doświadczenia i miejsce, z którego się wywodzą. Efektem współpracy była firma Soul Assassin Studios, która, jak pokazała historia opisana w serialu, na zawsze zmieniła oblicze kultury Los Angeles. 

Premiera „LA Orginals” zapowiedziana jest na 10 kwietnia 2020, a już teraz oglądać można obszerny zwiastun.