Nicole McLaughlin to bardzo ciekawa postać w świecie mody ulicznej. Pochodząca z Nowego Jorku projektantka podchodzi do swojej pracy z dużą fantazją. Jej specjalnością są elementy ubioru i akcesoria wykonane z przedmiotów codziennego użytku. To właśnie ona jest autorką butów z piłek tenisowych Wilsona czy też golfu z czapek firmy Carhartt.

Nicole McLaughlin będzie tworzyć dla Pumy

Połączenie kontrowersyjności projektów z przesłaniem dotyczącym zrównoważonego rozwoju i recyklingu sprawia, że działalnością projektantki interesuje się wiele firm, które chciałyby w oczach swoich potencjalnych klientów stać się jednocześnie nowoczesnymi i dbającymi o kwestie związane z ekologią. W przeszłości McLaughlin współpracowała już między innymi z marką Crocs, a także Adidasem i Reebokiem. Teraz do współpracy zaprosiła ją Puma, a projektantka podzieliła się tą wiadomością w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaprezentowała bowiem swoje najnowsze dzieło – kurtkę, która powstała z używanych rękawic bramkarskich. Wszystkie z nich mają oczywiście logo producenta, z którym McLaughlin nawiązała właśnie współpracę.

Szczegóły współpracy nowojorskiej projektantki z marką Puma nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że McLaughlin „będzie tworzyć unikalne części garderoby z używanych i niesprzedanych rzeczy z dorobku marki Puma”. Czyli – będzie robić to, na czym zna się najlepiej, a firma odniesie korzyści wspomniane w poprzednim akapicie.

Co stworzyła Nicole McLaughlin?

Młoda projektantka ma na swoim koncie kilka ciekawych kolaboracji ze znanymi markami modowymi. W ramach współpracy z producentem butów Crocs stworzyła projekt, który lepiej zobaczyć na własne oczy, bo słowami trudno byłoby oddać jego oryginalność.

Współprace z Reebokiem i Adidasem zaowocowały z kolei między innymi butami, do których stworzenia użyto… ściąganego sznurkiem worka.