Lamborghini Miura jest najprawdziwszą ikoną motoryzacji. Głównie z powodu tego, że był to pierwszy na świecie supersamochód z silnikiem umieszczonym za plecami kierowcy i napędem na tylnią oś. Ponadto zyskał uznanie za fantastyczny występ w filmie „Włoska Robota” z 1969 roku.

Oryginalne Lamborghini Miura odrestaurowane

Firma Lamborghini Polo Storico, odpowiadająca za renowację klasycznych modeli marki, rozpoznała po numerze nadwozia oryginalny egzemplarz Miury użytej w filmie: dokładnie pomarańczowe Lamborghini, z czarno białym wnętrzem, którego właścicielem było Kaiser Collection of Vaduz. Firma ta skontaktowała się z włoskim producentem w celu zweryfikowania auta.

Samochód został przetransportowany do siedziby Polo Storico, gdzie rozpoczęło się dokładne badanie auta, w celu sprawdzenia tego, czy jest ono oryginalnym egzemplarzem, który odegrało swoją rolę we „Włoskiej Robocie”. W weryfikacji auta pomógł Enzo Moruzzi, kaskader, który brał udział przy kręceniu produkcji. 

Weryfikacja ta przebiegła pomyślnie, co zbiegnie się z pięćdziesiątą rocznicą premiery filmu. Auto wcześniej posiadało wielu właścicieli, lecz to ostatecznie Fritz Kaizer (właściciel Kaiser Collection of Vaduz) zdecydował skontaktować się z Lamborghini. 

W efekcie oryginalne Lamborghini Miura zostało w pełni odrestaurowane. Ten ponad 50-letni klasyk nigdy nie był w tak dobrej formie! Zobczacie jego zdjęcia w GALERII ->>>