Pandemia koronawirusa sprawiła, że anulowano mnóstwo wydarzeń sportowych i kulturowych oraz pozamykano kina, muzea i teatry. Z racji, że eksperci zalecają unikanie dużych zgromadzeń ludzi, to większość osób pozostanie w domu ze sporą ilością wolnego czasu.

Najlepsze książki na wieczory w domu

Stworzyliśmy już listę filmów oraz seriali o wirusach i epidemiach, które można oglądać podczas przymusowej kwarantanny. Nie jest to nasz wymysł – ludzie takie rzeczy naprawdę chcą oglądać teraz. Jeśli jednak wolicie usiąść z dobrą książką, to również i w tej kwestii wychodzimy z propozycjami, które także przedstawiają wydarzenia przypominające zmagania z koronawirusem. Mogą nawet stanowić pewne pocieszenie, bo o ile nasza obecna sytuacja jest dość poważna, to jednak nie jest tak straszna, jak w większości tych powieści – daleko nam do pełnego załamania społecznego.

Najlepsze książki o wirusach, epidemiach i pandemiach

Zatem oto 10 dobrych lektur związanych z wirusami, epidemiami i pandemiami, które pomagają spojrzeć na sprawy z innej perspektywy i pozwalają uniknąć zmęczenia z powodu długotrwałego przebywania w zamkniętym pomieszczeniu. Zobacz naszą GALERIĘ>>>.