Black friday książki

Pierwszym wyborem ogromnej części ludzi zainteresowanych książkami będzie jeden ze sklepów sieci Empik. Także dlatego, że z jakiegoś powodu wszystkie jej salony pozostały otwarte (również te w galeriach handlowych), a spora część klientów nadal preferuje obejrzeć z bliska przedmiot, który zamierza kupić. Ceny w Empiku nie zawsze należą do atrakcyjnych, ale w przypadku zniżek przygotowanych z okazji Black friday jest nieco inaczej. Wróciła bowiem znana promocja „3 w cenie 2”, która obejmuje praktycznie wszystkie najpopularniejsze pozycje książkowe. Jeśli ktoś zatem planuje zakup większej liczby książek (to wszak prezent niemal uniwersalny, a liczba dostępnych pozycji, to Empik może się okazać dobrym wyborem.

Promocje wprowadziły też księgarnie, które funkcjonują przede wszystkim w internecie. Na przykład na Bonito.pl taniej kupimy książki z wydawnictwa SQN (sporo pozycji traktujących o sporcie, choć nie tylko). Warto też śledzić ofertę Matrasa – codziennie przeceniane są inne tytuły, a wysokości rabatów sięgają nawet 70%, a dodatkowo obowiązuje promocja, w ramach której możemy kupić 3 wybrane tytuły za kwotę 36 złotych. Podobny mechanizm stosuje też Gandalf.com.pl – każdego dnia można kupić taniej inne tytuły, a oferta nieustannie się zmienia.

Black friday ebooki

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku książek w wersji elektronicznej. Księgarnie stawiają na różnorodność i nieustannie zmieniają swoją ofertę i na przykład książka, której cena wynosi 40 zł, przez jeden dzień jest dostępna za połowę tej ceny. Jeśli zależy nam na znalezieniu ebooków w promocyjnych cenach, to warto śledzić przede wszystkim dwie strony – upolujebooka.pl (która pozwala na odnalezienie interesującego nas tytułu w najniższej cenie) oraz swiatczytnikow.pl (autor tego bloga codziennie pisze notkę o nowych promocjach w bardziej i mniej popularnych księgarniach).

Black friday gry na komputery i konsole

Dostępność przedstawicieli najnowszej generacji konsol, czyli PlayStation 5 i Xboxa Series X budzi spore niezadowolenie klientów (sprzętów brakuje w sporej części sklepów, a PS5 nie można kupić praktycznie nigdzie), ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja samych gier. Te są dostępne (na nowe konsole, jak i wciąż bardzo popularne PlayStation 4 i Xboxa One) zarówno w wersjach fizycznych, jak i cyfrowych. W wyszukiwaniu obu bardzo pomaga kilka stron, wśród których prym wiedzie lowcygier.pl – użytkownicy i redaktorzy tej strony nieustannie śledzą oferty praktycznie wszystkich sklepów z grami i natychmiast wyłapują promocje. Jeśli ktoś szuka gier w niskich cenach, powinien dość często zaglądać na serwis, zwłaszcza że naprawdę korzystne oferty dość szybko się wyprzedają.

Jeśli zaś interesują nas gry przede wszystkim w wydaniu cyfrowym, to pomocne są trzy serwisy: gg.deals (śledzi oferty sklepów z grami na komputery), psdeals.net (oferty sklepu PS Store, czyli z grami na PlayStation) oraz xbdeals.net (analogicznie do poprzedniego, tylko dotyczy Xbox Store).