Serce jak na dłoni

Pasja jest dla Krzysztofa Hołowczyca niczym tlen – nie może bez niej żyć. To ona ukształtowała jego charakter i to jej oddał całe swoje serce. Właśnie ta pasja połączyła go z marką Atlantic. Open Heart został stworzony z myślą o mężczyznach, którzy są świadomi tego, ile trudu wymaga dojście do perfekcji. Wiedzą, że na sukces składa się wiele czynników osadzonych w czasie. 

Wspólne ideały sprawiły, że Hołowczyc już od 14 lat jest ambasadorem marki Atlantic – marki, z którą łączy go tak wiele i która podobnie do niego nie poddaje się w dążeniu do doskonałości.  Właśnie to serce tak bardzo charakteryzuje zarówno Krzysztofa, jak i nowego Worldmastera, który pozwala spojrzeć na siebie z innej, głębszej perspektywy.

Wyjątkowe wnętrze w zasięgu wzroku

Tytułowe serce zegarka kryje się tuż za tarczą pokrytą szafirowym szkłem, gotowe do odkrywania przez przyszłych właścicieli. Open Heart to uczta dla oka fanów perfekcyjnych czasomierzy. Samej tarczy warto zresztą przyjrzeć się nieco dłużej, bo kryje się za nią solidny, automatyczny mechanizm.

Właśnie ten mechanizm jest sercem zegarka. Możemy go dostrzec przez specjalnie wycięty okrągły otwór na wysokości godziny 12, przez który ujrzymy pracujące koło balastu. Wewnątrz widać również logo marki – charakterystyczny cyrkiel wpisany w literę A. Wnętrze zegarka można obserwować również z drugiej strony. Z tyłu widzimy zdobiony nazwą marki wahnik i resztę automatycznego mechanizmu. Open Heart bazuje na szwajcarskim mechanizmie Sellita SW200, łożyskowanym 26 kamieniami. Pracuje z częstotliwością 4 Hz, a rezerwa chodu wystarcza na 36 godzin. 

Zegarki Atlantica oznaczone są hasłem Swiss Made. Oznacza to, że czasomierze zostały wyprodukowane według wytycznych nadanych przez Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego, gwarantujących najwyższą jakość wykonania. To oznaczenie przyznawane jest wyłącznie modelom, w których większość kosztów produkcji wykonania zegarka została poniesiona w Szwajcarii. Swiss Made to najwyższa na świecie jakość i materiały, które musiały spełnić surowe, szwajcarskie normy.

Elegancja w najlepszym stylu

Open Heart to stylowe, nakładane indeksy z polerowanej stali i smukłe stalowe wskazówki wypełnione dyskretnie jasną masą świecącą. Nowy model znajdziemy w trzech interesujących propozycjach kolorystycznych – nie tylko na klasycznym brązowym pasku z białą tarczą, czy w minimalistycznej czerni, ale również szlachetnym niebieskim. Taka propozycja przełamuje klasyczną formę zegarka, nadając mu oryginalnego charakteru. Każda z wersji bazuje na skórzanym pasku z motylkowym zapięciem. 

888 sztuk 

Atlantic tym razem postawił na ograniczoną ilość zegarków. Wyprodukowano je w limitowanej ilości 888 sztuk. W każdej z nich serce czasu bije równie mocno. 

Wszystkie wersje kolorystyczne Worldmastera Open Heart Limited Edition możecie zobaczyć tutaj.