Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, który dzięki charyzmatycznej osobowości zdobył popularność wykraczającą daleko poza świat sportu. Jak nikt zdaje sobie sprawę, jaką wartość może mieć chwila. Zaledwie jedna sekunda może zadecydować o zwycięstwie lub porażce, wznieść na szczyt lub zmusić do dalszych poszukiwań. Aby się z tym zmierzyć, potrzebna jest mistrzowska precyzja i dobrze zaplanowany czas. To dlatego zegarki marki Atlantic towarzyszyły kierowcy podczas wielu przełomowych momentów w karierze. 

Sukces w zasięgu jednej sekundy pisany jest tym, którzy nie boją się po niego sięgnąć. W tym roku Atlantic zaprojektował wyjątkowy, inspirowany rajdowym charakterem zegarek Worldmaster. To klasyka podszyta, sportowym charakterem. Sercem Worldmastera jest legendarny mechanizm Valjoux 7750, niemający sobie równych w precyzji odmierzania sekund. W bocznych ścianach 42mm koperty znajdują się przyciski do sterowania chronografem. Ta szczególna, wyróżniająca Worldmastery funkcja, dedykowana jest wszystkim, którzy cenią sobie smak rywalizacji. 

Worldmaster – Władca Czasu powraca

Ponad dekadę zajęło Hołowczycowi ujarzmienie kapryśnego przyjaciela, którego legendę streścić można w 2 słowach: “Rajd Dakar”. Każda próba sprawdzenia się w tym terenowym wyzwaniu to kilkanaście tysięcy kilometrów. Liczy się każde tyknięcie sekundnika. Hołek dobrze wie, że podczas wymagających zadań warto postawić na szwajcarską precyzję. Zegarki marki Atlantic towarzyszyły kierowcy podczas wielu ważnych momentów. Historia ta wzbogaca się o nowy rozdział. Limitowana edycja Worldmaster Valjoux Limited Edition 2020, wyprodukowana w liczbie zaledwie 188 sztuk, to powrót do korzeni marki. Nowy Limited Edition 2020 to kontynuacja zapoczątkowanej w latach 50-tych linii, która szybko zdobyła popularność stając się flagową serią marki Atlantic.

Kolekcjoner doświadczeń

-Im gorzej, tym dla mnie lepiej – z przekorą mówi Krzysztof Hołowczyc, podkreślając swoje zamiłowanie do adrenaliny i rajdów trudnych technicznie. Rywalizacja w tej dyscyplinie daje mu możliwość konsumowania swojej pasji wszystkimi zmysłami. Ryk silnika, nierówność terenu pod kołami, zapach spalin i wibracja mechanizmu Valjoux 7750 na nadgarstku – to wielowymiarowe, pełne doświadczenie, które docenią wszyscy, dla których kariera i realizacja swoich pasji są równie ważne. Nowy Worldmaster pozwala wygrać to starcie za każdym razem.

Krzysztof Hołowczyc uczynił niepohamowaną pogoń za wyzwaniami motywem przewodnim swojej kariery. Od lat jest ambasadorem szwajcarskiej marki Atlantic. Ta wieloletnia współpraca to rzadkie zjawisko w świecie sezonowych kampanii. Wynika z zaufania oraz współdzielonych z marką wartości. Zegarki Atlantic towarzyszą rodzinie sportowca od dwóch pokoleń i – jak sam twierdzi – jest przekonany o tym, że to dopiero początek tej historii.

Valjoux – niezawodny sprzymierzeniec

Hołowczyc wspominając rajd Dakar, nazywa go „piekielnym wysiłkiem”. Każdy przejechany metr to walka o życie, o czym kierowca przekonał się w 2013 roku spadając z impetem z piaszczystej skarpy. W takich warunkach nie ma mowy o pomyłkach – liczy się niezawodność, a na Worldmasterze można polegać. 

Dwustronnie wypukłe szkło szafirowe, pokryte od wewnątrz warstwą antyrefleksyjną oraz koperta wykonana z nierdzewnej stali antyalergicznej 361L czyni go odpornym na zarysowania i gotowym do noszenia w każdych warunkach. Wskazówki wypełnione masą świecącą Luminova sprawiają, że zegarek jest przydatny nawet w pustynnej ciemności. Mechanizm stosowany w zegarku jest tak bliski perfekcji, że jego projekt od dekad jest jedynie delikatnie udoskonalany. Sam schemat działania jest od lat niezmiennie precyzyjny i imponująco wytrzymały.

Sportowy sznyt w eleganckim wydaniu

Sportowiec i gentleman? To możliwe. Tak wyjątkowy zegarek zasługuje na wyjątkowy design. Nowego Worldmastera Limited Edition 2020 zdobi dwukolorowa, czarno-łososiowa tarcza typu „panda”. Kopertę od spodu zamyka przeszklony szkłem mineralnym dekiel, przez który możemy obserwować pracę mechanizmu. Zegarek został zawieszony na skórzanym pasku typu Rally zakończonym klamrą z zapięciem motylkowym, który idealnie dopełnia eleganckie akcenty w sportowym wydaniu. 

Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – każda z nich wyprodukowana została w ilości zaledwie 188 sztuk, dedykowanych mężczyznom, którzy doskonale wiedzą, czego chcą.

Rok 2020 pokazał nam, że nie należy odkładać niczego na później. W świecie, w którym liczy się każda sekunda, warto wykorzystać właśnie ten moment. Sięgnij już teraz po jednego z 188 Worldmasterów i stań się Władcą Czasu.

Więcej na Instagramie Atlantic Watch.