Za kontynuację historii kryminalnej o inspektorze Adamie Kruku, tak samo jak w przypadku pierwszego sezonu, odpowiadają scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Choć Canal+ nie podzieliło się żadnymi informacjami na temat fabuły, to jednak wiemy, że zdjęcia będą realizowane m.in. na Podlasiu i zakończą się w połowie lutego 2021 roku.

– „Kruk. Szepty słychać po zmroku” był ogromnym sukcesem.  Adam Kruk grany przez Michała Żurawskiego, stróż prawa zmagający się z demonami dzieciństwa, to postać złożona, niejednoznaczna, zapadająca w pamięć. Dla nas było tylko kwestią czasu, kiedy powróci na ekrany. Zależało nam, żeby mroczną fabułę drugiego sezonu realizować z tym samym zespołem twórców. To się szczęśliwie udało i dlatego jesteśmy pewni, że kolejna odsłona „Kruka” będzie znakomitym rozwinięciem pierwszej serii. Scenariuszowo, aktorsko i realizacyjnie – powiedziała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych w Canal+ Polska.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu emitowano w 2018 roku. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, premierowe odcinki w Canal+ oglądało średnio 122 tys. widzów. Przynajmniej przez 1 minutę styczność z serialem w kanałach platformy nc+ miało 1,18 mln widzów. Fabuła skupia się na porwaniu 11-letniego chłopca na Podlasiu.  Sprawą uprowadzenia ma zająć się inspektor Adam Kruk, który właśnie powrócił do swojego rodzinnego miasta. Jednak bohater musi nie tylko odnaleźć chłopca, ale także zmierzyć się z mroczną stroną swojej przeszłości. W obsadzie wystąpili m.in. Michał Żurawski, Katarzyna Wajda i Cezary Łukasiewicz. 

Produkcję Canal+ doceniono podczas 24. edycji prestiżowego festiwalu Mediamixx. Międzynarodowe jury przyznało serialowi nagrody w dwóch kategoriach: najlepszy serial dramatyczny oraz najlepszy scenariusz. Serial był też na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia oraz najlepszy reżyser. Warto go nadrobić przed 2. sezonem.

ZOBACZ: Michał Żurawski w nowym ELLE MANIE: Król miasta [WYWIAD]

ELLE MAN POLECA: Chris Hemsworth w ELLE MAN: Co jest w życiu ważne, kiedy masz już wszystko? [WYWIAD]

CZYTAJ TEŻ: Robert Pattinson w nowym ELLE MANIE: Trzeba mieć plan [WYWIAD]