Pierwszy sezon „Kruka” okazał się dużym sukcesem, zatem nic dziwnego, że szybko podjęto decyzję o stworzeniu kontynuacji. Drugi sezon zachowa klimat pierwszego, ale pewne wektory ulegną odwróceniu. Tłumaczy to reżyser Maciej Pieprzyca:

Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść.

„Kruk. Czorny woron nie śpi”. O czym opowie serial?

Po wydarzeniach z pierwszego sezonu na Podlasiu rozpoczyna się wojna gangów o kontrolę nad przemytem tytoniu. Podczas jednego z policyjnych nalotów na dziuplę przestępców Adam Kruk pozna intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę, z którą przyjdzie mu później pracować przy w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Nie wszyscy nowi bohaterowie będą jednak Krukowi przychylni – policjant nie będzie w stanie znaleźć porozumienia z komisarzem Kołeckim, który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Sytuacja prywatna również będzie daleka od sielankowej – Kruk będzie drżał o bezpieczeństwo swojej rodziny, a niekontrolowane wybuchy agresji skłonią go do udania się po pomoc do Szeptuchy, czyli podlaskiej znachorki, która znanymi tylko sobie sposobami potrafi leczyć skołatane dusze.

Mówiąc o bohaterach tej historii nie sposób pominąć samego Podlasia, które pełni rolę czegoś więcej niż jedynie tła dla akcji. Mówią o tym zresztą sami aktorzy.

Podlasie to jeden z bohaterów serialu „Kruk”. Przyroda Podlasia jest skromna, ale jednocześnie ta skromność jest bardzo piękna. Wydaje mi się, że przez to Podlasie jest szczere i konfrontuje Cię z prawdą.

– twierdzi Magdalena Koleśnik, czyli serialowa Justyna.

Ta inność tego miejsca, przebłyski mistycyzmu, coś magicznego – to wszystko przenosi się przez ekran i to jest duża wartość i Podlasie w tym pomaga.

– dodaje Leszek Lichota (komisarz Kołecki).

„Kruk. Czorny woron nie śpi”. Obsada i data premiery

W obsadzie drugiego sezonu „Kruka” znaleźli się zarówno aktorzy znani z poprzedniej odsłony, jak i kilka zupełnie nowych twarzy. W Adama Kruka ponownie wcieli się Michał Żurawski, a w jego żonę Annę Katarzyna Wajda. Wrócą także gangster Ruski (Eugeniusz Malinowski) oraz Szeptucha (Danuta Kierkło. Nowi bohaterowie to przede wszystkim wspomniana policjantka Justyna (Magdalena Koleśnik) i komisarz Kołecki (Leszek Lichota), ale także nowa znajoma żony Kruka, Klaudia (Maria Sobocińska), jej brat Cyprian (Hubert Miłkowski) oraz Rudy (Tomasz Włosok), który jest prawą ręką Ruskiego.

Premiera drugiego sezonu „Kruk. Czorny woron nie śpi” już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe. Cały pierwszy sezon „Kruk. Szepty słychać po zmroku” można oglądać online na canalplus.com.