Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i lęku wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy.

Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Powieść Szczepana Twardocha ukazała się w październiku 2016 roku i z miejsca stała się bestsellerem. Czy serialowa adaptacja spotka się z podobnym zainteresowaniem? Za reżyserię wszystkich ośmiu odcinków serialu odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński, twórca znakomitej „Ostatniej rodziny”, więc raczej należy spodziewać się dobrej jakości.

W obsadzie „Króla” są m.in. Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Borys Szyc i Bartłomiej Topa. Produkcję obejrzymy jesienią tego roku na Canal+ oraz w usłudze Nowy Canal+ telewizja przez internet. Zwiastun wygląda dobrze, więc zdecydowanie jesteśmy ciekawi całości. Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź:

ZOBACZ: Najlepsze filmy o eksploracji kosmosu. Od „Pierwszy krok w kosmos” po „Interstellar” [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: Netflix: najlepsze polskie filmy. Co warto obejrzeć w serwisie? [RANKING ELLE MAN]

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]