Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i lęku wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. 

Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Przypomnijmy, że powieść Szczepana Twardocha ukazała się w październiku 2016 roku i z miejsca stała się bestsellerem.  Za reżyserię wszystkich ośmiu odcinków serialu odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński, twórca znakomitej „Ostatniej rodziny”. W obsadzie „Króla” są m.in. Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Borys Szyc i Bartłomiej Topa. 

Mieliśmy już okazję obejrzeć dwa pierwsze odcinki serialu CANAL+ i już wiemy, czy warto było na niego czekać. Wraz z Robertem Skowrońskim jako POMOVIENI opowiadamy (bez spoilerów!) o tym, co się udało , a co nie. Zapraszamy do wideorecenzji

Przypominamy, że „Króla” obejrzycie od 6 listopada na kanale CANAL+ PREMIUM (21:00) oraz w nowej usłudze CANAL+ Telewizja przez internet. 

Poniżej zwiastun na zachętę: