Premiera „Króla Lwa” odbyła się w Dolby Theatre. Pojawili się na niej m.i.n. Beyonce, Donald Glover oraz Seth Rogen. Świetne wrażenie zrobił na czerwonym dywanie w szczególności Donald Glover, który był ubrany od stóp do głów w Gucci. Jego garnitur przywoływał skojarzenia z czasami disco z końcówki lat 70. – był nie tylko świetnie skrojony, ale przy tym odpowiednio ostentacyjny.

Dobrze zaprezentował się także Seth Rogen, który sprytnie przełamał czarny garnitur kolorową koszulą z kubańskim kołnierzykiem. Z kolei Chiwetel Ejiofor ubrał się w gustowny zestaw od Salvatore Ferragamo. Billy Eichner postanowił pójść w czerwony komplet od Paula Smitha i wyszedł z tego obronną ręką, a 11-letni JD McCrary pokazał, że także nastolatek może się dobrze prezentować na czerwonym dywanie. Reszta panów mniej lub bardziej dotrzymała im kroku. 

CZYTAJ TEŻ: Najlepsze filmy o gejach i lesbijkach w historii kina [GALERIA]

 

Król lew” – kiedy premiera?

Jak doskonale wiadomo, „Król Lew” w reżyserii Jona Favreau to dość wierny remake animacji z 1994 roku. Podobnie jak w oryginale, młody lew Simba (Donald Glover) ucieka ze swojego królestwa, po tym jak jego ojciec, Mufasa (James Earl Jones) zostaje zamordowany przez swojego brata Skazę (Chiwetel Eijiofor). Stryj oskarża Simbę o śmierć ojca i wypędza go z Lwiej Krainy. Simba trafia do dżungli, gdzie nawiązuje przyjaźń z surykatką Timonem i guźcem Pumbą. Młody lew przejdzie prawdziwą lekcję życia, po czym powróci do Lwiej Krainy, by zająć swe miejsce w wielkim kręgu życia.

W filmie oprócz wspomnianych wyżej aktorów pojawiają się również: Beyoncé jako Nala, Billy Eichner jako Timon, Seth Rogen jako Pumba, John Oliver jako Zazu, Alfre Woodard jako Sarabi, Eric Andre jako Azizi oraz Keegan Michael-Key jako Kamari.

Pierwsze reakcje amerykańskich krytyków można podsumować jako pozytywne. Chwali się przede wszystkim stronę wizualną dzieła. Niektórzy są nawet zdania, że „Król Lew” będzie przełomem w kwestii tego, jak patrzymy na filmy. Jednak żaden z dziennikarzy nie napisał, że wersja Favreau przebiła oryginał. To jednak było do przewidzenia – bajka z 1994 roku wciąż pozostaje jednym z koronnych osiągnięć animacji.

Premiera „Króla Lwa” w Polsce odbędzie się 19 lipca.