Zupełnie nowy projekt koszulki inspirowany jest klasycznymi modelami z krokodylem na piersi. Zasadnicza różnica polega widoczna jest jednak na etapie produkcji. W nowej kolekcji koszulek nazwanych „Loop Polo" 30 proc. całego produktu zostało stworzone z bawełny poddanej recyklingowi. Oznacza to, że materiał był już kiedyś wykorzystany do produkcji ubrań, a teraz marka przetworzyła go w zupełnie nowy element garderoby. 

Co ciekawe, w procesie recyklingu bawełna zachowała część swoich właściwości z pierwotnego projektu. Oznacza to, że nowe koszulki Lacoste są całkowicie unikalne, a każda z nich wygląda nieco inaczej. Tym, co łączy wszystkie produkty z kolekcji jest klasyczny minimalistyczny krokodyl na piersi nazywany przez przedstawicieli firmy „petit piqué". Nowe koszulki występują w dwóch kolorach: szarym i ciemno niebieskim i są wyposażone w klasyczne dwa guziki. 

Wiele wskazuje na to, że nowe koszulki polo są tylko pierwszym z wielu kroków w stronę nowej ekologicznej strategii słynnej firmy. Dowodem na poparcie tej tezy może być fakt, że w grudniu 2020 roku marka rozpoczęła współpracę z fundacją „Make Fashion Circular" założoną przez słynną żeglarkę Ellen MacArthur. Założeniem inicjatywy jest wspomaganie marek odzieżowych w tworzeniu przyjaznych środowisku strategii poprzez ograniczenie zużycia wody w procesie produkcji i dbania o ponowne wykorzystanie materiałów.