Żeń-szeń, bo o nim mowa, nieprzypadkowo nazywany jest królem ziół. Znajduje on swoje zastosowanie w wielu kosmetykach przede wszystkim ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym efektywnie hamuje procesy starzenia się skóry. Biały korzeń tej rośliny, niezależnie od rodzaju cery i wieku, pobudza mikrokrążenie przez co dotlenia oraz odżywia komórki skóry, a tym samym redukuje zmarszczki.

Krem z żeń-szeniem dla mężczyzn: Lab Series

Nawilżający krem przeciwzmarszczkowy Lab Series Treat, na bazie żeń-szenia, chroni przed skutkami starzenia, stresu i zmęczenia. Zapewnia nie tylko młodszy wygląd skóry, ale też podwójną dawkę nawilżenia. Jedną z kluczowych właściwości kosmetyku jest zapewne ochrona przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza (smog zwiększa ryzyko wystąpienia chorób dermatologicznych). Produkt, który może być stosowany do każdego rodzaju cery, należy nakładać codziennie rano na oczyszczoną skórę twarzy. 

Żeń-szeń - właściwości i przeciwwskazania 

Żeń-szeń, zwany też ginsengiem lub wszechlekiem, zawiera wiele drogocennych dla naszego organizmu substancji, m.in. wapń, żelazo, magnez oraz witaminę A i C. Jego regularne zażywanie to gwarancja wiecznej młodości i zachowania wspaniałej urody. Stosowanie produktów z żeń-szeniem zaleca się głównie w okresie zmniejszonej odporności lub po przebytych chorobach. 

W przypadku wszystkiego, co zażywamy lub nakładamy na nasze ciało, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Na szczęście w przypadku żeń-szenia przeciwskazań jest niewiele. Omijać go powinny jednak osoby cierpiące na nadciśnienie, hemofilię i hipoglikemię oraz kobiety w ciąży, a także karmiące.