Niewiele jest rzeczy, które przebijają dobrej jakości koszulę typu oxford, ale kiedy temperatura na dworze zaczyna dobijać lub przekracza 30 stopni Celsjusza, to nasze ubraniowe przyzwyczajenia ulegają zmianie i w zamian wybieramy coś lżejszego i bardziej oddychającego. Tego typu cechy posiada właśnie koszula z lnu. Nie ma właściwie lepszego stroju, który zapewni nam letni relaks praktycznie w każdym miejscu, jakim się znajdziemy.

Patrząc na koszulę lnianą od strony praktycznej, Praktycznie rzecz biorąc, są one szczególnie dobrze dostosowane do osób mających problemy z potliwością pod pachami. To z racji ich niskiej liczby nici. Ich lekkość znacznie ułatwia oddychanie skóry niż cięższe tkaniny jak Oxford lub popelina. Martwi cię podatność lnu na gniecenie się? Niepotrzebnie. Bardziej formalne opcje zwykle są połączone z bawełną.

Jednak jeśli chcesz mieć koszulę ze 100 proc. lnu, to albo nastawisz się na częste prasowanie, albo zaakceptujesz zmarszczenia. W tym przypadku nie są złe, bowiem w bardziej swobodnych stylizacjach ​​lekko marszczona koszula lniana stanowi dodatek do wyluzowanej estetyki.

Musimy koniecznie dodać, że możliwości stylizowania koszuli lnianej są nieograniczone. Odpowiedni model może być noszony z garniturem i doskonale radzi sobie ze spodniami chino. Można też uderzyć w rejony zaprezentowane w filmie „Tamte dni, tamte noce”, gdzie koszulę łączono z parą krótkich spodenek. Jeśli szukasz letniej garderoby o uniwersalnym charakterze, to naszym zdaniem nie możesz lepiej wybrać. Poniżej możecie zobaczyć ciekawe propozycje, które znajdziecie w sieci:

ELLE MAN POLECA: Koszulki polo to hit każdego lata. Z czym je łączyć, żebyś wyglądał modnie i stylowo?

ZOBACZ: Buty męskie trekkingowe na lato. Które modele najlepiej spakować na wyprawę w góry?

CZYTAJ: Męska czapka z daszkiem – z czym ją łączyć, by wyglądać modnie i stylowo?