To co wydarzyło się w ostatni weekend w Belgradzie powinno być przestrogą dla wszystkich organizatorów imprez sportowych. Kilka gwiazd tenisa zjechało do stolicy Serbii, by wziąć udział w pokazowym turnieju Adria Tour, który organizował Novak Djokovic. Mowa o takich postaciach jak Dominic Thiem, Grigor Dimitow oraz Alexander Zverev. Turniej odbył się przy udziale kibiców.

Pomysł z kibicami można jeszcze jakoś zrozumieć (zachowano przynajmniej dystans społeczny, trybuny były w połowie puste), ale już ciężej wyjaśnić, dlaczego sportowcy po meczach poszli na imprezę do jednego z klubów nocnych. Wśród nich rzecz jasna był Djokovic. Już w niedziele dowiedzieliśmy się, że Dimitrow jest zakażony koronawirusem. Szybko pojawiły się kolejne ogłoszenia – Borna Coric, Viktor Troicki i trener Djokovica także mieli pozytywny wynik testu.

Djokovic wrócił do Belgradu, by poddać się badaniu i jego wynik nie jest żadną niespodzianką. Wraz z żoną są zarażeni. Sportowiec nie ma żadnych objawów. Teraz czeka go 14-dniowa kwarantanna. – Jest mi bardzo przykro z powodu każdego zakażenia. Mam nadzieję, że ten przypadek nie skomplikuje czyjegoś stanu zdrowia. Teraz przez 14 dni pozostanę w izolacji, a w ciągu pięciu dni powtórzę test – napisał Djokovic w oświadczeniu dla mediów. 

W mediach pojawiło się mnóstwo krytycznych głosów w stronę Djokovica, któremu zarzucano nieodpowiedzialną organizację w dobie pandemii koronawirusa. Jest to duża ironia losu, bowiem wcześniej Serb krytycznie odnosił się na temat organizatorów US Open, którzy chcieli zorganizować turniej zachowując maksymalne środki bezpieczeństwa. Wiele kontrowersji wywołały także jego słowa na temat szczepień. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek Adam Małysz poinformował, że zaraził się koronawirusem. To wszystko tylko udowadnia, że zagrożenie jest wciąż duże i nie omija nikogo. 

ELLE MAN POLECA: Magia Wielkiego Szlema. Co musisz wiedzieć o najważniejszych turniejach światowego tenisa?

ZOBACZ: Ranking najlepiej zarabiających sportowców dekady. Ronaldo przed Messim. Kto na szczycie?

CZYTAJ: Koronawirus 2020: Novak Djokovic ostro krytykowany za swoje poglądy na temat szczepienia na COVID-19